YouTube oferuje dotacje finansowe artystom, wprowadza rozdzielczość wyższą od Full HD

Ekipa odpowiedzialna za YouTube'a zapowiedziała dotacje dla swoich partnerów oraz kompatybilność swojego odtwarzacza z filmami o rozdzielczości wyższej niż Full HD.

Program Partner Grants (Dotacje dla Partnerów) to pięć milionów dolarów, które Google chce przekazać swoim nowym i rozwijającym się partnerom. Dzięki temu „YouTube ma podkreślić swoje zaangażowanie wobec dostarczania jeszcze bogatszych treści swoim użytkownikom i reklamodawcom i podnieść poprzeczkę w kategorii filmowej kreatywności”.

– Naszym celem jest katalizowanie tworzenia nowych pomysłów i modeli produkcyjnych wśród naszych najbardziej oryginalnych i innowacyjnych partnerów, dzięki czemu skorzysta na tym cały przemysł. Te dodatkowe dotacje pozwolą naszym partnerom na zainwestowanie w lepsze kamery, osiągnięcie wyższej jakości produkcji, poszerzenie działań marketingowych, zatrudnienie większego personelu lub po prostu najęcie większej ilości utalentowanych osób. Cokolwiek, co pomoże na ewolucję sztuki, biznesu i całej kreatywnej społeczności – jak pisze odpowiedzialny za partnerstwa YouTube’a George Strompolos.

YouTube skontaktuje się z odpowiednimi partnerami, opierając się na ilości wyświetleń filmów, ilości subskrypcji, tendencjach wzrostowych,  zaangażowaniu społeczności i zdolności produkcyjnej. Osoby, z którymi się skontaktuje, będą mogły się ubiegać o dotacje. Każda prośba będzie rozpatrywana osobno, na podstawie atrakcyjności dotowanego projektu.

Dodatkowo, odtwarzacz YouTube’a od dziś obsługuje standard 4K, znany z kin IMAX, czyli rozdzielczość 4 096 x 3 072. Ktoś ma odpowiednie łącze internetowe, by to odtworzyć… ?

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.