W Stanach Zjednoczonych złożono 800 000 przedpremierowych zamówień na Starcrafta II.

1,5 miliona kopii Starcrafta II sprzedanych w 48 godzin

Blizzard sprzedał ponad 1,5 miliona kopii gry Starcraft II: Wings of Liberty w zaledwie 48 godzin od momentu premiery. W pierwszym dniu, sprzedano przeszło milion egzemplarzy.

Chociaż gra Starcraft II nie należy do najbardziej zaawansowanych technicznie i naszpikowanych nowinkami graficznymi tytułów na rynku, jako że jest to zasadniczo jedynka w nieco nowszym opakowaniu, to wyniki sprzedaży mówią same za siebie. To jedna z najlepiej sprzedających się gier – w pierwszym dniu od premiery sprzedano ponad milion kopii, a w pierwsze 48 godzin liczba sprzedanych egzemplarzy wzrosła do 1,5 miliona. I na pewno nie jest to ostateczna liczba. Wygląda więc na to, że Blizzard, 12 lat po wydaniu jednej z najpopularniejszych gier wszech czasów, po raz kolejny trafił w dziesiątkę, choć zbytnio nie napracował się nad nowym tytułem.

Oczywiście są gry, które sprzedają się lepiej, jak chociażby Modern Warfare 2, który w pierwszym dniu rozszedł się w niemal 5 milionach kopii, jednak ten drugi tytuł zadebiutował równocześnie na pecetach i konsolach Xbox 360 oraz Playstation 3.

Według szefa Blizzarda, Mike’a Morhaime, Starcraft II jest jednak najlepiej sprzedającą się strategią czasu rzeczywistego w historii.

Koniecznie zobacz jedną z pierwszych recenzji gry Starcraft II w wykonaniu redaktorów CHIP-a!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.