Beta Internet Explorera 9 będzie dostępna 15 września

Po trzeciej wersji beta Firefoxa i nowej Opery 10.61, nadszedł czas na ruch Microsoftu. Wersja testowa Internet Explorera 9 zbliża się wielkimi krokami.

Do tej pory Internet Explorer nie mógł konkurować z Google Chrome, Operą czy Firefoxem. Wersja beta Microsoftowej przeglądarki ma pomóc twórcom w stworzeniu programu, który ten fakt zmieni.

Serwis Neowin nawiązując do źródeł bliskich gigantowi z Redmont twierdzi, że firma ma zamiar zminimalizować interfejs użytkownika. Wiadomo, że twórcy nie będą korzystali ze swojego Metro, ale intuicyjnego, nowo zaprojektowanego UI, podobnego do Chrome’a. Potwierdzają to screeny, które wyciekły do sieci pod koniec zeszłego miesiąca. Wynika z nich też, że Microsoft chce zaimplementować do przeglądarki Download Managera. Wreszcie zapowiedziano też wsparcie dla HTML 5.

Internet Explorer może być prawdziwym przełomem w przeglądarkach – albo jak to często bywa w przypadku produktów krzykliwie zapowiadanych – wielką klapą. Konkurencja nie śpi. Mozilla wydała ciekawą, trzecią wersję beta Firefoxa, a Opera Software pełnowartościowy produkt, który zwycięża w naszym porównaniu.

Źródło: Neowin.net
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.