Firefox dla Androida i MeeGo coraz bliżej

Pojawiła się druga wersja rozwojowa Firefoksa na systemy Android i MeeGo. Status przeglądarki zmienił się z pre-alpha na alpha, co oznacza duży postęp w pracach, ale wciąż mocno niegotowy produkt.

Testerzy od dziś mogą testować przeglądarkę Firefox Mobile (Fennec) w wersji alfa. Poprzednia edycja, czyli pre-alpha, była bardziej ciekawostką, która właściwie to częściej nie działała niż działała. Wersja alfa oznacza program wciąż w bardzo wczesnej fazie rozwoju, ale pozwala już na względnie wygodną pracę.

Przeglądarka wymaga systemu MeeGo (znany wcześniej jaki Maemo) lub Androida w wersji 2.0 lub nowszej. Oprócz poprawienia stabilności aplikacji zoptymalizowano również kod, przez co aplikacja ma szybciej reagować na działania użytkownika. Dodatkowo, Firefox Mobile pozwala teraz na pracę w wielu procesach (a konkretnie separuje moduł interfejsu od modułu rendderowania strony) a także pracuje o wiele wydajniej przy renderowaniu animacji, zarówno tych na stronie, jak i wynikających z działań użytkownika (powiększanie witryny, przewijanie, itd.). Doszła też pełna obsług wtyczek i mechanizmu do synchronizacji Firefox Sync.

Przeglądarkę pobierzesz z witryny Mozilli. Przypominamy, że to nieukończony produkt, a zatem mogący wciąż sprawiać problemy podczas pracy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.