Shantanu Narayen zaczynał swoją karierę... w Apple'u

Flash Player 10.1 dla Androida do pobrania z Marketu, wkrótce również i Air

Adobe rozpoczęło dystrybucję finalnej wersji Flash Playera 10.1 dla Androida. Wkrótce też powstanie platforma Air dla tego systemu.

Adobe coraz większy nacisk kładzie na rynek mobilny. Szczególnie mruga okiem do Androida, a związek z Google’em wydaje się być bardzo udany. Od dziś na Android Market jest już dostępna końcowa wersja wtyczki Flash Player 10.1. Niestety, jedynym urządzeniem, które może go pobrać, jest Nexus One. HTC Desire i EVO mają zaszytą w sobie wersję beta wtyczki i aktualizować się nie chcą. Innych smartfonów z systemem Android 2.2 póki co na rynku nie ma.

Inną ważną deklaracją jest obietnica wydania platformy Adobe Air na Androida jeszcze w tym roku. W pełni funkcjonalnego, co oznacza, że wszystkie aplikacje tworzone we Flashu czy Fleksie będą funkcjonowały dokładnie tak samo, jak na innych platformach, w tym desktopach. Nie wiadomo, czy Air będzie dostępny na Markecie, czy też zintegrowany z przyszłą wersją Androida.

Przy okazji premier, Adobe ostatecznie pożegnało się z Apple’em i jego niechęcią do Flasha, co w konsekwencji doprowadziło do braku jego obsługi w systemie iOS. – Apple dokonało swojego wyboru. My dokonaliśmy swojego. Ziemia kręci się dalej, nie ma sensu się tym dalej zajmować. Flash nie zniknął z Internetu, tak jak oni zapowiadali. Niech robią co chcą, koniec tematu – skomentował Shantanu Narayen, dyrektor Adobe.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.