Z przeglądarki Chrome, do telefonu z Androidem

Google Chrome to Phone, czyli wyślij stronę na smartfona

Google

Usługa pozwala na wysyłanie zadań do smartfona z systemem Android, bezpośrednio z przeglądarki internetowej Chrome na desktopie. Chrome to Phone zostało skonstruowane przez Dave’a Burke’a w jego czasie wolnym od pracy. Jak działa usługa? Dla przykładu, jeśli oglądasz filmik na YouTube’ie na swoim desktopie, link do filmiku zostanie przesłany do twojego smartfona i automatycznie odtworzony.

Podobnie ze stronami internetowymi – jeśli czytasz jakąś stronę w przeglądarce Chrome, po kliknięciu jednego przycisku zostanie ona automatycznie załadowana na mobilnej przeglądarce systemu Android. Usługa działa także na przykład z usługą Google Maps oraz umożliwia wyszukanie na swoim desktopie numeru telefonu, który zostanie automatycznie wybrany przez telefon.

Usługa Chrome to Phone jest dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów z systemem Google Android 2.2 Froyo. Co ważne, jest open-source’owa i zbudowana przy użyciu narzędzi Google Developer Tools, zatem każdy programista może w niej coś ulepszyć.

Jeśli natomiast nie posiadasz przeglądarki Chrome i nie chcesz z niej korzystać, nic straconego. Dla przeglądarki Firefox został stworzony dodatek FoxToPhone, który również współpracuje z nową usługą Chrome to Phone. Być może wkrótce możliwość korzystania z usługi zyskają posiadacze iPhone’a, bowiem Google planuje wydać stosowną aplikację również dla telefonu Apple’a.