Google Chrome to Phone, czyli wyślij stronę na smartfona

Usługa Chrome to Phone obejmuje dodatek do przeglądarki Chrome oraz aplikację dla systemu Android, które umożliwią błyskawiczne przesłanie treści z komputera na telefon.

Usługa pozwala na wysyłanie zadań do smartfona z systemem Android, bezpośrednio z przeglądarki internetowej Chrome na desktopie. Chrome to Phone zostało skonstruowane przez Dave’a Burke’a w jego czasie wolnym od pracy. Jak działa usługa? Dla przykładu, jeśli oglądasz filmik na YouTube’ie na swoim desktopie, link do filmiku zostanie przesłany do twojego smartfona i automatycznie odtworzony.

Podobnie ze stronami internetowymi – jeśli czytasz jakąś stronę w przeglądarce Chrome, po kliknięciu jednego przycisku zostanie ona automatycznie załadowana na mobilnej przeglądarce systemu Android. Usługa działa także na przykład z usługą Google Maps oraz umożliwia wyszukanie na swoim desktopie numeru telefonu, który zostanie automatycznie wybrany przez telefon.

Usługa Chrome to Phone jest dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów z systemem Google Android 2.2 Froyo. Co ważne, jest open-source’owa i zbudowana przy użyciu narzędzi Google Developer Tools, zatem każdy programista może w niej coś ulepszyć.

Jeśli natomiast nie posiadasz przeglądarki Chrome i nie chcesz z niej korzystać, nic straconego. Dla przeglądarki Firefox został stworzony dodatek FoxToPhone, który również współpracuje z nową usługą Chrome to Phone. Być może wkrótce możliwość korzystania z usługi zyskają posiadacze iPhone’a, bowiem Google planuje wydać stosowną aplikację również dla telefonu Apple’a.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.