Gwiezdne Wojny na Blu-ray, Powrót Jedi uzupełniony o brakującą scenę

Podczas imprezy Star Wars Celebration V twórca Gwiezdnych Wojen, George Lucas, ogłosił, że jedna z najbardziej kultowych sag kina dla geeków wkrótce doczeka się wreszcie jakości HD. Co więcej, Powrót Jedi zyska dodatkową scenę!

No dobra, może to nie ma za wiele wspólnego z branżą IT, ale nie mogliśmy was o tym nie poinformować. George Lucas ogłosił, że wkrótce Gwiezdne Wojny, Imperium Kontratakuje i Powrót Jedi pojawią się w nowych, odświeżonych wersjach na krążkach Blu-ray. To będzie już czwarta reedycja kultowego dzieła.

Po raz pierwszy, Gwiezdne Wojny pojawiły się na płytach optycznych w wersji Special Edition, gdzie poprawiono kilka niedoróbek w efektach specjalnych oraz dodano usunięte wcześniej sceny, które wyretuszowano za pomocą grafiki cyfrowej. Druga edycja pojawiła się w wersji klasycznej, ze starymi efektami, bez dodanych scen. Trzecia, to kolejny retusz Special Edition, gdzie poprawiono jeszcze obraz a także dodano kilka nawiązań do „nowej” Trylogii, czyli Mrocznego Widma, Ataku Klonów i Zemsty Sithów. I właśnie ta edycja zostanie teraz wydana w rozdzielczości HD. Co więcej, Powrót Jedi otrzyma w nowym montażu nową, niewykorzystaną scenę, w której Darth Vader wzywa swojego syna do przejścia na Ciemną Stronę Mocy, w czasie gdy ten konstruuje swój nowy miecz świetlny.

Bierzemy w ciemno!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.