Intel poważnie zabiera się za bezprzewodową łączność

Intel bierze się za rynek bezprzewodowej łączności

Wiedząc, że świat nie kończy się na procesorach, chipsetach i zintegrowanej grafice, firma Intel przejmuje dział bezprzewodowej łączności firmy Infineon za 1,4 miliarda dolarów.

Intel ostatnio szasta pieniędzmi na prawo i lewo. Po zapowiedzi przejęcia ekspertów od bezpieczeństwa i zabezpieczeń – McAfee – za 7,68 miliarda dolarów, tym razem gigant z Santa Clara ogłasza zakup działu bezprzewodowej łączności firmy Infineon za kolejne 1,4 miliarda dolarów. Dział o nazwie Wireless Solutions (WLS) na początku będzie pracował jako osobna firma, dostarczając bezprzewodowe rozwiązania swoim dotychczasowym klientom, czyli producentom telefonów, w większości opartych na platformie ARM. WLS będzie zatem ważnym punktem strategicznym Intela w segmentach smartfonów, tabletów, netbooków i notebooków.

WLS rocznie generowało dochód w wysokości 917 milionów euro, co dało mniej więcej 30 procent całkowitego dochodu firmy Infineon w zeszłym roku fiskalnym, który wyniósł 3,03 miliarda euro.

Z jednej strony więc transakcja jest poważnym zastrzykiem gotówki dla Infineona, z drugiej jednak znacznie ograniczy coroczne dochody firmy. Firma ma zamiar jednak skupić się teraz na innych rozwiązaniach – oszczędzania energii czy mobilnego bezpieczeństwa.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2011 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.