Uniwersalna platforma MeeGo dla netbooków, smartfonów i innych urządzeń

Intel i Nokia tworzą pierwsze wspólne laboratorium

Intel, Nokia i Uniwersytet Oulu oficjalnie otworzyły dziś Wspólne Centrum Innowacji Intela i Nokii. Będzie ono zatrudniać około 25 badaczy i stanie się najnowszym członkiem europejskiej sieci badawczej Intela, Intel Labs Europe.

Początkowo laboratorium będzie prowadzić badania nad nowymi, atrakcyjnymi interfejsami użytkownika, które wykorzystają rosnące możliwości urządzeń mobilnych. Nowe laboratorium będzie korzystać z platformy open source MeeGo niedawno wprowadzonej przez Intela i Nokię. Duża część aktywności badawczej laboratorium będzie również skupiać się na rozwiązaniach open source.

Innym potencjalnym obszarem badań są technologie, które pozwolą na wyświetlanie trójwymiarowego hologramu osoby, z którą rozmawiamy przez telefon, co dziś można zobaczyć tylko w filmach science-fiction.

Laboratorium będzie zlokalizowane w Centrum na rzecz Doskonałości Internetowej na Uniwersytecie Oulu i będzie ściśle współpracować z ośrodkiem Oulu Urban Living Labs, który zapewnia środowisko do badań nad czujnikami oraz do testowania i pilotowania innowacji technologicznych oraz społecznych. Wspólne Centrum Innowacji Intela i Nokii powiela udany model współpracy między branżą a instytucjami akademickimi, przypominający tę między Intel Labs Barcelona a Universitat Politècnica de Catalunya w Hiszpanii, Intel Visual Computing Institute a Uniwersytetem Kraju Saary w Niemczech czy Intel Labs Berkeley a Uniwersytetem Kalifornii w Berkeley w Stanach Zjednoczonych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.