Lenovo zbuduje konsolę do gier

Chiński producent przygotowuje premierę swojej własnej konsoli do gier, która nosić będzie nazwę eBox. Urządzenie ma zadebiutować na rodzimym rynku pod koniec 2010 roku.

Według Wall Street Journal, Lenovo buduje swoja własną konsolę do gier, która nazywać się będzie eBox. Urządzenie jest już praktycznie gotowe – dokonywane są aktualnie jedynie kosmetyczne zmiany i wykończenia. Konsola to kolejna część ambitnego planu chińskiego producenta, który zamierza z impetem wejść także na rynek tabletów i smartfonów.

Wracając do konsoli, rzecznik prasowy Lenovo, Jay Chen, potwierdza, że producent utworzył nową firmę o nazwie Beijing eedoo Technology, która zajmie się produkcją i rozwojem konsoli do gier wideo eBox. Pomimo utworzenia nowej firmy, prototyp konsoli został zaprojektowany przez inżynierów Lenovo i jest już gotowy, natomiast wspomniana firma, powstała dopiero w tym miesiącu. Szczegółowe informacje na temat eBoksa nie są znane, jednak Chen wspomniał, iż w standardzie będzie on wyposażony w technologię kontroli ruchowej, podobną do Microsoft Kinect.

eBox ma zadebiutować na chińskim rynku pod koniec 2010 roku. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż od 2000 roku domowe konsole do gier w Chinach są nielegalne, być może eBox będzie sklasyfikowany raczej jako urządzenie Plug’n’Play.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.