Kinect, czyli interaktywny zestaw konsolowej rozrywki od Microsoftu

Microsoft Kinect zadebiutuje w Polsce 10 listopada

Na targach Gamescom, Microsoft zapowiada, że jego najnowsze rozwiązanie do interaktywnej, domowej rozrywki będzie dostępne w Europie, w tym i w Polsce, 10 listopada 2010 roku.

Kinect to specjalny sensor współpracujący z konsolą Xbox 360, dzięki któremu sterowanie w grach wideo będzie intuicyjne i pozwoli na zaznajomienie się z Xbox 360 jeszcze większej grupie osób. W momencie swej europejskiej premiery sensor Kinect będzie współpracował z 15 ekskluzywnymi grami, wśród których znajdą się m.in. następujące tytuły: „Kinect Sports”, „Kinect Adventures”, „Kinectimals”, „Kinect Joyride”, a także taneczna gra „Dance Central”, tworzona przez MTV Games oraz Harmonix.

Kinect to jednak nie tylko gry. Już tej jesieni, za jego pomocą będzie można obsługiwać wszystkie multimedialne funkcje konsoli Xbox 360, takie jak przeglądanie bibliotek muzycznych utworów za pomocą prostego ruchu ręką, czy wyboru opcji odtwarzania filmu DVD prostą komendą głosową. Usługa „Video Kinect” zapewni także połączenie wideo za pomocą wbudowanej kamery pomiędzy znajomymi wykorzystując Xbox LIVE.

Ceny urządzenia w Polsce nie są jeszcze znane, ale w całej Europie zestaw Sensor Kinect oraz gra „Kinect Adventure”, adresowany dla posiadaczy Xbox 360, którzy zdecydują się na rozbudowanie dotychczasowych możliwości swojej konsoli, będzie kosztować 149.99 Euro. Gry z serii Kinect, takie jak „Kinectimals”, „Kinect Sports” oraz „Kinect Joy Ride” sprzedawane będą za równowartość 49.99 Euro.

Natomiast, nowa konsola Xbox 360 z wbudowaną pamięcią flash 4 GB, sensorem Kinect oraz grą „Kinect Adventure” kosztować ma 299.99 Euro.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.