StarCraft jako przedmiot na jednej z amerykanskich uczelni

Studia na „kierunku”… StarCraft?!

Uniwersytet Floryda uruchomił kurs gry StarCraft, na którym studenci mają uczyć się zarządzania jednostkami, pieniędzmi i grupami o różnych zdolnościach. Niestety, wykształcenia to nie zapewni...

Jeden z najpopularniejszych RTS-ów (strategia czasu rzeczywistego) w historii będzie od teraz przedmiotem kursu dla studentów Uniwersytetu Floryda, mieszczącego się w mieście Gainesville. Aby podnieść rangę tego wydarzenia, dodam, że uczelnia ta klasyfikuje się w pierwszej dziesiątce największych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych. Wszystko za sprawą doktoranta Nate’a Polinga, który przekonał władze uniwersyteckie, że gra komputerowa StarCraft może być świetnym sposobem na edukację studentów.

Oczywiście nie będzie to pełnoprawny kierunek studiów, po którym uzyskuje się dyplom inżyniera czy magistra. Będzie to jednak kurs gry, podczas której szlifowane będą zdolności do zarządzania jednostkami, grupami jednostek czy pieniędzmi. Jak wiemy, StarCraft to strategia czasu rzeczywistego, przenosząca gracza do przyszłości, w której gatunek ludzki (wygnany z Ziemi) musi zmierzyć się z siłami obcych – Zergów i Protosów.

W kursie o nazwie EME2040: 21st Century Skills in StarCraft może wziąć udział każdy student, który ma podstawową wiedzę i umiejętności gry, które zweryfikuje egzamin wstępny.

Studio Blizzard z tego rozwiązania jest zapewne niezmiernie dumne. A wy czego chcielibyście się uczyć podczas zajęć na studiach?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.