Zobacz prawdziwy wygląd Internet Explorera 9 beta

Do premiery wersji beta Internet Explorera 9 pozostało już tylko 20 dni, najwyższy czas więc na pierwszy przeciek. Kontrolowany, bo z rosyjskiego oddziału Microsoftu.

Na rosyjskiej witrynie Microsoftu umieszczono, najprawdopodobniej przez pomyłkę (lub „pomyłkę”), zrzuty ekranowe wersji rozwojowej Internet Explorera 9. Widać na nim nowe logo przeglądarki a także jak prezentuje się sam interfejs.

Dodatkowo, dodano opis, z którego wynika, że w IE9:

  • Będzie można „odrywać” karty od okna przeglądarki a następnie układać je na ekranie wykorzystując możliwości Aero Snap
  • Można przeciągać linki i adresy internetowe na pasek zadań
  • Zintegrowano pole adresu i pole wyszukiwania w jeden moduł (tak jak Google Chrome)
  • IE9 ma tylko jedno menu, które zawiera wszystkie opcje z sześciu menu IE8

Brakuje za to Sugerowanych Witryn, które najwyraźniej zostały albo schowane gdzieś głębiej, albo zupełnie usunięte. Brakuje też kilku innych ikon, w górnym prawym rogu znajdziemy tylko te kierujące na stronę główną, ulubione i ustawienia.

Ogólnie można odnieść wrażenie, że Microsoft solidnie posprzątał w interfejsie, czyniąc przeglądarkę prostą i wygodniejszą. Kredytu zaufania jednak nie dajemy: Internet Explorer od lat jest na końcu stawki jeśli chodzi o większość aspektów. Ale mamy nadzieję się miło zaskoczyć.

0
Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.