Blueconnect Compress przyspiesza wyświetlanie witryn

Blueconnect Compressor przyspiesza wyświetlanie witryn

Era

Usługa pozwala na optymalizację stron internetowych oraz zmianę jakości wyświetlanych plików graficznych i video. Dzięki temu klient będzie potrzebował znacznie mniej danych do wyświetlenia takiej samej strony www lub obejrzenia filmu. W standardowych ustawieniach abonent będzie potrzebował o około 30% danych mniej do wyświetlenia tej samej strony. Blueconnect Compressor zostanie uruchomiony po stronie sieciowej, czyli nie wymaga od klienta instalowania jakiegokolwiek oprogramowania.

Każdy abonent taryf blueconnect ma możliwość samodzielnego określenia poziomu optymalizacji stron lub całkowitej rezygnacji z niej. Aby dokonać zmian należy wejść na tę stronę i skorzystać z Panelu Personalizacyjnego.

W zależności od wprowadzonych ustawień użytkownicy mogą zaoszczędzić nawet do 70% danych wyświetlając te same treści, co w chwili obecnej. Dzięki temu szybkość wyświetlania pojedynczych stron może wzrosnąć nawet kilkunastokrotnie, w zależności od technologii transmisji danych w zasięgu, której się znajdujemy.

Klient ma do wyboru 6 typów optymalizacji ustawianych oddzielnie dla stron internetowych, plików GIF i JPEG. Dodatkowo może zdecydować czy chce kompresować pliki video. Każde z ustawień można zmieniać dowolną ilość razy w dowolnych momentach w zależności od potrzeb użytkownika. Każda zmiana zacznie obowiązywać od momentu jej wprowadzenia.