Eee PC VX6, czyli małe Lamborghini

Asus prezentuje swoją najnowszą, ultramobilną maszynę o nazwie Eee PC VX6, stworzoną we współpracy z włoską marką superszybkich samochodów - Lamborghini.

O netbooku tworzonym przez firmy Asus i Lamborghini pierwszy raz informowaliśmy was na początku czerwca tego roku, a teraz nowa, ultramobilna maszyna trafia na polski rynek. Nie jest to typowy netbook, bowiem wyposażony jest w 12,1-calową matrycę LED o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, dwurdzeniowy procesor Intel Atom D525 z taktowaniem 1,8 GHz, grafikę Nvidia ION 2 z 512 MB pamięci GDDR3 wraz z technologią Nvidia Optimus (przełączanie się między zintegrowaną, a oddzielna kartą graficzną), maksymalnie 4 GB pamięci DDR3, dysk twardy o pojemności do 320 GB oraz 500 GB miejsca na dane w chmurze (Asus WebStorage).

Ponadto znajdziemy tu łączność WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0, 1,3-megapikselową kamerę internetową, dwa porty USB 3.0, głośniki Bang & Olufsen, złącze HDMI oraz 6-komorową baterię z maksymalnym czasem pracy 6 godzin. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7.

Eee PC VX6 Lamborghini zadebiutuje na polskim rynku pod koniec września 2010 roku, w cenie zaczynającej się od 2399 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.