Inotel prześcignął

Kablówka Inotel gotowa na nadawanie w 3D

Inotel, wielkopolski operator telekomunikacyjny, potwierdził gotowość do nadawania transmisji telewizyjnych w technologii 3D.

– Zarówno sieć światłowodowa, jak i oferowany przez nas sprzęt dekodujący są w pełni przystosowane i gotowe do rozpoczęcia nadawania transmisji w technologii 3D. Niecierpliwym polecamy ofertę HD, w tym m.in. Eurosport oraz National Geographic dostępny w pakiecie podstawowym – zapewnia Jacek Augustyniak z Inotel.

Do tej pory telewizyjne transmisje 3D oglądnąć mogli mieszkańcy zaledwie kilku krajów europejskich, w tym m.in. Wielkiej Brytanii i Niemczech. W polskiej telewizji pierwsza emisja w tej technologii odbyła się w maju 2010 r.

Z pakietów na telewizję, Internet i telefonię od Inotela skorzystać mogą mieszkańcy Wielkopolski – Poznania, Gniezna, Obornik, Swarzędza, Jarocina oraz Koziegłów.

Kanały, których programy emitowane są w trójwymiarze opierają się na czterech technologiach, z czego trzy wymagają wyposażenia w specjalne okulary. Jak twierdzą technicy z Inotela, czwarty model ma małe szanse na przyjęcie, ponieważ wymaga od widza utrzymywania nieruchomej, zatem dość niewygodnej pozycji w czasie seansu. Pozostałe technologie różnią się wykorzystanym sprzętem – najgorszą jakość dostarczą okulary dwukolorowe – z zieloną i czerwoną szybką. Z kolei na doskonałą wizję możemy liczyć wykorzystując okulary polaryzacyjne oraz migawkowe, które synchronizują się z emitowanym obrazem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.