Nie, to nie Bob Budowniczy! To Goro, jeden z antybohaterów w serii Mortal Kombat

Lubię poniedziałki: 10 czarnych charakterów z gier

Bad boys

Aby uhonorować te emocje, stworzyliśmy ranking 10 najbardziej popularnych, rozpoznawanych i kultowych czarnych charakterów w historii komputerowej rozrywki. Niektórymi z nich mieliśmy okazję pokierować, inni próbowali nas wyśledzić i zniszczyć.

Miejsce 10

Goro

Goro jest obok Shao Kahna i Liu Kanga najbardziej wyrazistym i charakterystycznym antybohaterem serii Mortal Kombat. Mający 2000 lat pół-smok, pozostał niezwyciężony przez dziewięć turniejów, a więc przez 500 lat. Został ostatecznie pokonany przez Liu Kanga. Goro należy do rasy Shokan z którego wywodzi się także dwóch innych wojowników: Sheeva i Kintaro.

Miejsce 9

Horny Reaper
Horny Reaper

Horny Reaper

Rogaty Rozpruwacz to nasz pupilek w obydwu częściach gry Dungeon Keeper. W tej znakomitej produkcji Bullfrog stajemy się strażnikiem podziemi, najeżdżającym kolejne połaci podziemnego królestwa, aby ostatecznie dostać się na powierzchnie. Horny Reaper jest najsilniejszym i do tego nieśmiertelnym wojownikiem, jakiego gracz może przyzwać. Aby to zrobić trzeba posiadać część bądź całość rogatego talizmanu.

Ciekawostka: rogaty nienawidzi kurczaków. Gdy tylko widzi jakiegoś, zamiast zajmować się walką, z lubością go rozdeptuje.

Miejsce 8

Generał Raam
Generał Raam

Generał Raam

To główny przeciwnik w pierwszej części Gears of War. Drużyna napotyka go podczas swej podroży kilka razy, jednak do ostatecznego starcia dochodzi dopiero na końcu gry. Może też kontrolować różne stwory silą swojej woli. Kiedy za pomocą Marcusa i Doma w końcu pokonamy tego niemilca przynajmniej na poziomie hardcore, będziemy mogli zagrać nim w trybie multipleyer w drugiej części gry.

Miejsce 7

Cyberdemon
Cyberdemon

Cyberdemon

Cyberdemon to główny przeciwnik w pierwszej części gry Doom. Kto nie zna tego kultowego już shootera? Kto przynajmniej raz nie odpalił leciwego już tytułu, by przypomnieć sobie emocje z nim związane bądź zobaczyć, jak to kiedyś wyglądało i co w nim takiego było? Jako space marine musieliśmy zbadać co stało się ze stacją badawczą na Marsie. Okazało się, że naukowcy otworzyli portal do innego wymiaru z którego zaczęły nacierać hordy demonów. Po pokonaniu cyberdemona okazało się, że trafiliśmy do… zagrajcie, bo warto!

Miejsce 6

Bowser
Bowser

King Bowser

Wyglądający jak krzyżówka żółwia ze smokiem Bowser był głównym bossem w grze Super Mario Bros. Wielokrotnie powracał w kolejnych częściach, by porwać ukochaną hydraulika. Bowser jest królem rasy znanej jako Koopa. Miał aż ośmioro dzieci: Iggy’ego, Ludwiga, Lemmy’ego, Roya, Wendy, Larry’ego, Mortona Jr.  i Bowsera Jr. Z pewnością nie był przykładnym ojcem.

Miejsce 5

Arthas Menethil
Arthas Menethil

Arthas Menethil

Książę Arthas jest głównym bohaterem kampanii ludzi w Warcraftcie III. Aby ocalić swój lud, zaczął władać ostrzem mrozu, a jego podszepty doprowadziły go do obłędu i morderstwa ojca. Wielokrotnie pojawiał się także w World of Warcraft: Wrath of the Lich King, gdzie jest głównym wrogiem. Wraz z jego śmiercią i wybraniem nowego króla licza zacznie się fabuła dodatku Cataclysm.

Miejsce 4

Joker
Joker

Joker

Jeżeli joker kojarzy ci się tylko z grą w karty, to najwyższa czas abyś przestał w nie grać. Postać tego uśmiechniętego świra pojawia się wielokrotnie w grach, komiksach i filmach związanych z Batmanem. Geneza Jokera jest rożnie wyjaśniana. Odmiennie dla komiksów i filmu. Głowna hipoteza opowiada o tym, że jest on dość marnym komikiem cyrkowym, który postanawia napaść na fabrykę. Zostaje jednak zaskoczony przez Batmana, a podczas ucieczki wpada do kadzi z kwasem, co trwale go oszpeca, zmienia kolor skóry i włosów. W grze Batman: Arkham Asylum jest głównym przeciwnikiem człowieka-nietoperza.

Miejsce 3

Sarevok
Sarevok

Sarevok

Sarevok to postać dobrze znana każdemu szanującemu się miłośnikowi gier RPG. Był głównym przeciwnikiem gracza w pierwszej części Baldur’s Gate, a zarazem jego przyrodnim bratem. Według fabuły w czasie niepokojów, gdy bogowie chodzili po ziemi, jeden z nich – Baal, pan mordu – przewidział swoją śmierć i spłodził potomków, którzy mieli pomóc w jego powrocie. Sarevok wierzył, że topiąc Faerun we krwi stanie się tak potężny, jak jego ojciec.

W drugiej części powraca do świata żywych, aby pomóc głównemu bohaterowi. O ile oczywiście wybaczymy mu jego zdradę i zechcemy przyjąć w nasze szeregi.

Miejsce 2

Kain i Raziel
Kain i Raziel

Kain&Raziel

Miejsca eks-equo dla Kaina i Raziela, jako, że występują w tej samej serii gier: Legacy of Kain: Soul Reaver. Kain występuje także w serii Legacy of Kain: Blood Omen.

Kain to prastary wampir, który podporządkował sobie ludzi i objął panowanie w Krainie Nosgoth. Raziel natomiast to jeden z jego poruczników, jeden z pierwszych, który dostąpił zaszczytu przemiany. Przez tysiąclecia wampiry ewoluowały i pokonywały swoje słabości. Zawsze Kain przechodził przemianę, jako pierwszy. Jednak tym razem stało się inaczej. Razielowi wyrosły skrzydła. Za ten występek wrzucono do do otchłani, by tam, w agonii cierpiał wieki. Jednak istota znana, jako „starszy”, przywróciła go do życia, by w zmienionej formie mścił się na swoim oprawcy. To dopiero początek przygody, którą kontynuujemy w dwóch następnych częściach i odkrywamy prawdziwe tajemnice Nosgoth.

Miejsce 1

Zwycięzca: Darth Vader
Zwycięzca: Darth Vader

Darth Vader

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Lorda Sith, który serce miał równie czarne, jak zbroję, ale w końcu doznał odkupienia swych grzechów. Historia Anakina Skywalkera i tego, jak przeszedł na ciemną stronę mocy jest dość długa i zawiła. Ważne jest natomiast to, że występuje on w niemal wszystkich grach z serii Star Wars. M.in. w Star Wars: Empire at War czy Star Wars: The Force Unleashed oraz licznych mutacjach np. Lego Star Wars: The Complete Saga. Don’t underestimate the power of the dark side!

A jakie są wasze typy?