Odchodzą do lamusa? Tak, jasne...

Microsoft: „Już nikt nie gra w shootery na PC-tach”

Microsoft zaskakuje nas "oryginalnymi" opiniami na temat gier wideo. Po stwierdzeniu, że "Kinect pokona iPada" (sic!) dziś dowiadujemy się, że "już nikt nie gra w shootery na PC-tach". Hmm...

Większość zapalonych graczy w naszej redakcji jest fanami konsol, nie ma co ukrywać. Ale ciężko ignorować wciąż potężny rynek gier dla komputerów PC.

Microsoft jednak uważa, że w shootery na kompach gra już „mało kto”

. Jako argument posłużyły znakomite wyniki sprzedaży Halo: Reach, dostępnego wyłącznie na konsolę Xbox 360.

– Halo świetnie się spisalo jako shooter dostępny wyłącznie na konsole, już mało kto gra w gry FPP na PC-tach – twierdzi Kudo Tsunoda, odpowiedzialny za Microsoft Kinect. – Shootery zaczęły swoją karierę na PC-tach. Z czasem zaczęły się próby portowania ich na konsole i wtedy ludzie tak samo kręcili nosem, jak teraz kręcą przed Kinektem. „Nie będzie zbyt wydajne, wygodne, to się da tylko za pomocą klawiatury i myszki, blabla”.

Czasy świetności shooterów na PC skończyły się, kiedy przestano je portować z komputerów, bo wtedy faktycznie przyjemniej się grało na klawiaturze i myszce, a zaczęto je projektować bezpośrednio na konsole

. I tak samo będzie z Kinektem – twierdzi Tsunoda.

Trudno się częściowo nie zgodzić, wszak na własnej skórze przekonaliśmy się jak fajnie się gra na naszych Xboksach i PlayStation również i w te tytuły, i to tylko gamepadem. Ale stwierdzenie, że mało kto już gra w te gry za pomocą myszki i klawiatury uważamy za… nieco kuriozalne.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.