Publiczne testy Grup tematycznych w nk.pl

– NK to ogromny organizm informatyczny, z którego korzysta 14 mln ludzi. Z tego względu każde duże wdrożenie poprzedzamy testami na pokaźnej próbie Użytkowników. Przy wdrożeniu NKtalka i gier, testerami byli internauci wpisujący w swoich profilach “Wrocław” jako miejsce zamieszkania. Wyniki tych testów pozwoliły nam na udostępnienie funkcjonalności bardziej dopasowanych do preferencji i oczekiwań internautów. Obecnie do testów zapraszamy szersze grono aktywnych Użytkowników nk.pl, także spoza Wrocławia. Grupa ta będzie sukcesywnie rozszerzana. Testy potrwają kilka tygodni – mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.
Największy polski konkurent dla Facebooka zmieni właściciela?
Największy polski konkurent dla Facebooka zmieni właściciela?

Grupy to projekt, który umożliwi Użytkownikom zrzeszanie się w kręgach zainteresowań. Internauci od początku istnienia portalu wykorzystywali do tego celu takie narzędzia jak fikcyjne profile czy szkoły w tzw. “Nibylandii”. Aktualnie NK wprowadza produkt, który został zaprojektowany jako narzędzie służące do komunikacji wielu użytkowników, których łączy wspólne zagadnienie. – Mamy nadzieję, że z czasem Grupy w naturalny sposób zaspokoją te potrzeby użytkowników, które nie w pełni wypełniały uboższe funkcjonalnie konta fikcyjne – dodaje Gajewska.

Grupy umożliwią też obecność w NK firm na większą skalę. Dzięki nim, również przedsiębiorstwa będą mogły budować społeczności wokół swoich marek w największym portalu społecznościowym w Polsce. Serwis przygotowuje dodatkowe opcje dla przedsiębiorców, których celem jest uatrakcyjnienie obecności firm w NK. W niedalekiej przyszłości będą one proponowane przedsiębiorcom zakładającym Grupy na NK.

Po zakończeniu testów funkcjonalność będzie wyposażana w kolejne opcje i mechanizmy.