Największy polski konkurent dla Facebooka zmieni właściciela?

Publiczne testy Grup tematycznych w nk.pl

Niebawem każdy internauta korzystający z nk.pl będzie mógł stworzyć swoją Grupę zainteresowań. Dziś wersję beta Grup będzie mogło testować 640 tys. użytkowników. W następnych dniach zaproszenie do testów będą otrzymywać kolejni internauci.

– NK to ogromny organizm informatyczny, z którego korzysta 14 mln ludzi. Z tego względu każde duże wdrożenie poprzedzamy testami na pokaźnej próbie Użytkowników. Przy wdrożeniu NKtalka i gier, testerami byli internauci wpisujący w swoich profilach „Wrocław” jako miejsce zamieszkania. Wyniki tych testów pozwoliły nam na udostępnienie funkcjonalności bardziej dopasowanych do preferencji i oczekiwań internautów. Obecnie do testów zapraszamy szersze grono aktywnych Użytkowników nk.pl, także spoza Wrocławia. Grupa ta będzie sukcesywnie rozszerzana. Testy potrwają kilka tygodni – mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.

Grupy to projekt, który umożliwi Użytkownikom zrzeszanie się w kręgach zainteresowań. Internauci od początku istnienia portalu wykorzystywali do tego celu takie narzędzia jak fikcyjne profile czy szkoły w tzw. „Nibylandii”. Aktualnie NK wprowadza produkt, który został zaprojektowany jako narzędzie służące do komunikacji wielu użytkowników, których łączy wspólne zagadnienie. – Mamy nadzieję, że z czasem Grupy w naturalny sposób zaspokoją te potrzeby użytkowników, które nie w pełni wypełniały uboższe funkcjonalnie konta fikcyjne – dodaje Gajewska.

Grupy umożliwią też obecność w NK firm na większą skalę. Dzięki nim, również przedsiębiorstwa będą mogły budować społeczności wokół swoich marek w największym portalu społecznościowym w Polsce. Serwis przygotowuje dodatkowe opcje dla przedsiębiorców, których celem jest uatrakcyjnienie obecności firm w NK. W niedalekiej przyszłości będą one proponowane przedsiębiorcom zakładającym Grupy na NK.

Po zakończeniu testów funkcjonalność będzie wyposażana w kolejne opcje i mechanizmy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.