Któż z nas chociaż raz nie miał okazji pokierać najbardziej znanym hydraulikiem na świecie?

Super Mario obchodzi 25 urodziny

Minęło ćwierć wieku odkąd legendarny zespół projektowy Nintendo, kierowany przez Shigeru Miyamoto, ukończył grę Super Mario Bros. dla Nintendo Entertainment System (NES).

Przekraczając granice, języki, lata i bariery kulturalne Super Mario Bros. stała się jedną z najlepiej sprzedawanych gier wideo wszech czasów, z wynikiem 240 milionów kopii. Seria Super Mario była pierwszym kontaktem graczy z nowinkami technologicznymi. Początek to 2D i przewijanie planszy w Super Mario Bros. na NES, które stworzyło nową jakość gier platformowych. Odkrycie po raz pierwszy świata gier w 3D w Super Mario 64. A w Super Mario Galaxy 1 i 2, zobaczyliśmy gry w 3D rozszerzone o przygody grawitacyjne.

Z okazji 25 lecia wszyscy fani zaproszeni są do łączenia się w miłości do Mario z resztą świata w specjalnym konkursie video. Więcej informacji na tej stronie.

A teraz historia życia włoskiego hydraulika, który trafił do przeszło 240 milionów domów na całym świecie, będąc najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów.

1985

– Super Mario Bros. na Nintendo Entertainment System (NES) zadebiutowało w Japonii, w roli głównej przedstawiając Mario. Gra sprzedała się w 40 milionach egzemplarzy, stając się najlepiej sprzedawaną grą w historii. Do dziś cała seria sprzedała 240 milionów kopi.

1988

– Mario wśród gwiazd! W specjalnym stroju Super Leaf of Tanooki i szerokim wyborem gier i zabaw gracz doświadcza latającego Mario w Super Mario 3 na NES.

1989

– Game Boy przedstawia Super Mario Land, wprowadzając Mario na najpopularniejszą konsolę na świecie.

1990

– W Super Mario World na Super Nintendo Entertainment System (SNES), zostaje przedstawiony rozkoszny dinosaur o imieniu Yoshi, który szybko staje się niezastąpionym pomocnikiem Mario.

1993

– Ku wielkiej uciesze fanów cała klasyka Mario we wspaniałej kolekcji – Super Mario All-Stars na SNES

1996

– Mario w 3D! Mario zostaje pierwszym bohaterem gry video, który ma pełną swobodę ruchów o 360 stopni. Premiera Super Mario 64 na Nintendo 64.

2001

– Mario we własnej serii Super Mario Advance na Game Boy Advance

2002 –

Super Mario Sunshine jest pierwszą prawdziwą grą Mario na Nintendo GameCube. Mario otrzymuje bezprecedensową swobodę poruszania się i próbuje oczyścić Delfino Island.

2003 –

Legendarny tytuł platformowy wchodzi na mały ekran w Super Mario Advance 4: Super Mario Bros 3. Zostaje wiernie odtworzony na Game Boy Advance.

2006 –

New Super Mario Bros. debiutuje na Nintendo DS i sprzedaje ponad *22.49 milionów kopi (*stan na koniec marca 2010).

2007 –

Super Mario Galaxy (Wii) Mario leci w kosmos, nadając platformówce 3D nowy kierunek, tworząc platformę kulistą, z nowym wykorzystaniem grawitacji.

2009

– New Super Mario Bros. Wii. Klasyczna przygoda 2D wkracza na Wii i po raz pierwszy umożliwia nawet 4 graczom współpracę lub współzawodnictwo na jednej platformie.

2010 –

Super Mario Galaxy 2 Mario znowu leci w kosmos, jako następstwo gry Super Mario Galaxy (2007). Włączając na niektórych poziomach opcje gry jako Luigi oraz dając główna rolę rozkosznemu Yoshi. Gra, która już wkrótce ma stać się częścią klasyki.

Na koniec filmik, prezentujący koleje losu Super Mario

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.