Adobe ROME – rośnie poważny konkurent dla Dokumentów Google i Office Live (wideo)

Adobe ROME to najnowszy projekt multimedialnego giganta, który ma położyć na łopatki Office Live i Dokumenty Google. Po przeglądzie możliwości pakietu trzeba przyznać, że są na to duże szanse!

ROME to pierwszy webowy pakiet od Adobe. Dostępny póki co w wersji rozwojowej, umożliwia pracę biurową w chmurze, podobnie jak Dokumenty Google czy Windows Live Office. Można też pobrać aplikację na dysk i uruchamiać lokalnie dzięki technologii Air.

A co oferuje ROME? W atrakcyjnym, eleganckim interfejsie kryją się bardzo duże możliwości. Od formatowania tekstu, poprzez edycję grafiki rastrowej i wektorowej, aż do tworzenia animacji i edycji wideo. W poznaniu możliwości ROME-a mają nam pomóc szablony i samouczki.

Program zapisuje pliki do własnego, autorskiego formatu, lub do PDF lub JPEG. Potrafi też umieszczać treści na Facebooku i Twitterze oraz eksportować je do Aplikacji Google. Niestety, nie ma obsługi formatów Microsoft Office.

ROME na razie dostępny jest w wersji beta (produkt nieukończony, mogący sprawiać problemy). Dostępny jest za darmo pod tym adresem. Gorąco zachęcamy do testów, nasze pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Wymagany jest system Windows lub Mac OS a także Flash Player lub Air.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.