E-nogi pomogą sparaliżowanym (wideo)

Amanda Boxtel stanęła o własnych nogach. Co w tym dziwnego lub ciekawego? Otóż Boxtel po wypadku na nartach cierpi na częściowy paraliż. Chodzi i stoi dzięki urządzeniu eLEGS.

Berkley Bionics wkrótce rozpocznie pierwsze testy kliniczne na ludziach, badając działanie ich produktu eLEGS. Egzoszkielet ma pomóc ludziom, którzy cierpią na różne schorzenia, szczególnie paraliż. Dzięki eLEGS wszystkie te osoby będą mogły znowu poruszać się o własnych siłach.

eLEGS składa się z plecaka, w którym znajdują się elektroniczne serce i mózg urządzenia, oraz mechanicznych nóg. Nogi te napędzane są czterema silnikami. Po jednym dla każdego biodra i kolana. Kostka jest pozycjonowana poprzez sprężyny, dzięki czemu użytkownik może łatwo i wygodnie stawać na ziemi. Czujniki w nogach przekazują informacje do plecaka, który wydaje polecenia urządzeniu o tym, jaki następny krok (sic!) powinno wykonać. Całość napędzana jest przez litowo-kobaltowe baterie. Za utrzymanie równowagi odpowiada jednak sam użytkownik.

Sterowanie jest bardzo proste. eLEGS reaguje na gesty, takie jak wywieranie nacisku na kule. W zależności od „gestu”, urządzenie idzie naprzód, cofa się, siada, i tak dalej. Urządzenie nie jest masywne i pozwala na poruszanie się we względnie ciasnych pomieszczeniach. Prowadzone są prace nad dalszą miniaturyzacją.

Koszt urządzenia to około 100 000 dolarów.

0
Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.