Chcesz mieć wyjątkowy numer?

Gadu-Gadu otwiera API i daje 30 tysięcy PLN dla autora najciekawszej aplikacji

Połączony z komunikatorem Gadu-Gadu serwis społecznościowy GG.pl upublicznia swoje API. Od dziś w serwisie GG.pl użytkownicy mogą też tworzyć grupy i fankluby. Razem z grupami w GG.pl debiutują profile gwiazd.

Otwarcie API, czyli upublicznienie wewnętrznych technologii, to duży krok w kierunku współpracy z developerami i młodymi talentami, którzy chcą tworzyć aplikacje dla milionów użytkowników tego serwisu. Dzięki włączeniu się społeczności developerów i programistów w rozwój GG.pl, serwis oraz inne usługi sieci GG Network będą mogły rozwijać się zgodnie z oczekiwaniami samych użytkowników, oferując liczne dodatki, gry, aplikacje i zabawy. Lista możliwości jest ograniczona jedynie pomysłowością developerów oraz kwestiami bezpieczeństwa i ochroną prywatności użytkowników.

Upublicznieniu API towarzyszy konkurs dla twórców aplikacji, w którym główną nagrodą jest 30 tysięcy złotych. Jest on skierowany do developerów, firm developerskich, studentów oraz dla tych wszystkich, którzy zajmują się tworzeniem aplikacji. Aplikacje można zgłaszać od dziś do końca roku. Oficjalna strona konkursu rusza dziś na blogu developerów GG Network S.A. pod adresem http://rozwoj.gg.pl/konkurs Na tej stronie, co miesiąc publikowany będzie ranking najciekawszych aplikacji konkursowych. Ogłoszenie zwycięzcy konkursu nastąpi 15 lutego 2011 roku. Nagrodzona aplikacja znajdzie się w głównym pasku aplikacji serwisu GG.pl i w pasku aplikacji w komunikatorze Gadu–Gadu. Wygrywa jeden projekt, ale organizator przewiduje także przyznanie dodatkowych nagród i wyróżnień.

Nowości mobilne są kolejnym krokiem w rozwoju serwisu GG.pl, ułatwieniem i rozszerzeniem możliwości dla użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych. Od dziś można korzystać z aplikacji Mobilnego Gadu-Gadu i GG.pl dedykowanych specjalnie na iPhone’a. Użytkownik pobierając aplikację dostaje dostęp do świata Gadu-Gadu w komórce – może rozmawiać za pomocą komunikatora mobilnego, zintegrowanego z serwisem GG.pl. Wygląd aplikacji mobilnej jest niemalże identyczny z wyglądem znanej milionom użytkowników desktopowej wersji komunikatora. Zalogowanie się do Mobilnego Gadu-Gadu na iPhone powoduje autologowanie do wszystkich serwisów GG Network, w których użytkownik posiada aktywne konta. W ten sposób bardzo prosto, jednym kliknięciem można przenieść się do GG.pl i w każdym momencie obserwować, co dzieje się na pulpicie w serwisie, przesyłać wiadomości do swoich znajomych prosto z komórki i odczytywać lub wysyłać maile za pomocą Poczty Gadu-Gadu. W najbliższym czasie GG Network udostępni także kolejne takie aplikacje na system Android QT.

GG.pl uruchamia też fankluby polskich gwiazd oraz znanych marek. Zasada korzystania z fanklubu jest prosta: wchodzisz, klikasz (zostań fanem) i jako jedna z pierwszych osób dowiadujesz się o tym, co dzieje się u twojego idola. Fanklub to profil w serwisie GG.pl, na którym firma, stowarzyszenie, artysta, celebryta mogą na bieżąco informować o ciekawych inicjatywach czy konkursach. Jako pierwsi swój fanklub w serwisie założyli już m.in.: Justyna Steczkowska, Ania Dąbrowska, Marika, Zespół Pectus, Varius Manx, zespół Volver, Natasza Urbańska, Radio Złote Przeboje (program Kamila Nosela – Niezły Numer), WOŚP, Wielkie Joł, Puma i SIMS3. Każdy fanklub będzie prowadzony indywidualnie przez gwiazdę.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.