LUMIX Phone oficjalnie – cyfrowy aparat z funkcją dzwonienia

Panasonic oficjalnie zaprezentował swój pierwszy aparat cyfrowy z linii Lumix, który dodatkowo oferuje funkcję dzwonienia. Model wyposażono w 13,2-megapikselowy czujnik CMOS.

Podczas konferencji CEATEC 2010 w Japonii, Panasonic oficjalnie, chociaż dość lakonicznie, zaprezentował pierwszy na świecie telefon z linii Lumix. Urządzenie o niezbyt skomplikowanej nazwie Lumix Phone, wyposażono w 13,2-megapikselowy czujnik CMOS oraz mobilny procesor obrazu Mobile VenusEngine, który ma zapewnić szybkie przetwarzanie „krystalicznie czystych” zdjęć zrobionych w każdych warunkach.

Ten nowoczesny aparat cyfrowy posiada ponadto 3,3-calowy ekran dotykowy LCD o rozdzielczości 854 x 480 pikseli, wysuwaną klawiaturę alfanumeryczną, drugą kamerę do wideorozmów, łączność WiFi ze wsparciem strumieniowego przesyłania danych do urządzeń DLNA oraz gniazdo kart pamięci microSD. Ogniskowa obiektywu to 27 mm (ekwiwalent dla małego obrazka), natomiast jasność to f/2.8.

Urządzenie posiada także łączność 3G, ale nie oferuje optycznego przybliżenia. Przy słabszych warunkach oświetleniowych pomoże nam natomiast ksenonowa lampa błyskowa. W ofercie takie „aparatofonu” nie może zabraknąć możliwości kręcenia filmów HD.

Niestety, nawet dostępność czterech kolorów nie jest w stanie zrekompensować paskudnego designu Lumix Phone’a. Cena i data rynkowej premiery poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni pozostają tajemnicą. W Japonii telefon ma pojawić się do końca kwietnia 2011 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.