MKS zmieni nazwę do końca roku

Decyzja jest podyktowana chęcią oddzielenia rozwoju produktu i firmy od ciągnących się postępowań sądowych. Rozwojem programu i zespołu specjalistów zajmie się nowa spółka, kierowana przez dotychczasowego prezesa MKS.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował 24 klauzule, jakie stosują w swoich umowach operatorzy sieci Orange, Era i Play
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował 24 klauzule, jakie stosują w swoich umowach operatorzy sieci Orange, Era i Play

Syn założyciela MKS i aktualny Prezes – Mateusz Sell niejednokrotnie podkreślał, że jego celem jest zakończenie wpływu historii na aktualny rozwój produktu. Postawienie firmy w stan upadłości, pozwoli zabezpieczyć roszczenia bez negatywnego wpływu na użytkowników i partnerów firmy MKS, zaś założenie nowej spółki umożliwi firmie skupienie się na rozwoju i ekspansji poza granice kraju.

Według oświadczenia Prezesa MKS – firma nigdy nie była bliżej od udanego powrotu na rynek. Na ukończeniu jest nowa wersja programu mks_vir, trwają prace koncepcyjne nad wersją przyszłoroczną, w trakcie zmian jest też strona www i interfejs programu.

– Ciężko pracujemy aby nadrobić zaległości i przegonić silną konkurencję. Przenosiny mks_vir do nowej spółki nie powinny jednak budzić obaw u naszych Klientów – informuje Mateusz Sell.

– Mimo, iż “stan upadłości” nie brzmi optymistycznie – jest normalną praktyką firm, mającą na celu ochronę wierzytelności podmiotu. Od kilku dobrych lat mówi się o naszym upadku, a my jak na złość rozwijamy się i powoli zaczynamy wygrywać – uspokaja Prezes MKS.

Mks_vir jest pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych w Europie programem do ochrony komputera przed zagrożeniami (spółka MKS powstała w 1996 roku). Nic dziwnego, że szybko zdobył uznanie na polskim rynku i nieprzerwanie zwiększał udziały – aż do śmierci założyciela w 2004 roku. Przez kolejne 3 lata spółka była uwikłana w postępowanie spadkowe i rozprawy sądowe z konkurencyjną spółką, która została założona przez byłych pracowników MKS. Elementem niezgody stało się wydanie przez konkurenta własnego oprogramowania, którego kod źródłowy został według MKS skopiowany z programu mks_vir.