Za miesiąc mamy szansę na wiwat... albo na duży zawód

Za miesiąc premiera Opery Mobile dla Androida!

Koniec z półśrodkami i półprzeglądarkami. Już najdalej za miesiąc obok Opery Mini na Android Market zawita długo wyczekiwana przeglądarka Opera Mobile!

Opera dziś oficjalnie potwierdziła, że nie tylko Opera Mobile będzie dostępna dla Androida, ale też że jej pełna wersja zawita na Android Market już niedługo. Norwedzy co prawda nie podali dokładnej daty, ale zapewnili, że najdalej za miesiąc aplikacja będzie już dostępna.

Opera Mobile jak dotąd dostępna była dla systemów Symbian i Windows Phone Classic i przez wielu uważana jest za najlepszą mobilną przeglądarkę internetową. Wygodny interfejs, duża wydajność działania i zgodność ze wszystkimi standardami niewątpliwie wpłynęły na dobra opinię. Dodatkowe funkcje, takie jak renderowanie w trybie Mini również ciesyzły użytkowników, Android to jednak platforma zupełnie nowej generacji, więc czy przypadkiem Mobile nie będzie tu nieco archaiczny?

Według zapowiedzi Opery – nie. Przeglądarka będzie oferowała wszystko to, co jej windowsowa i symbianowa wersja, a także płynny zoom i obsługę multi-touch (co jest już standardem) a także będzie potrafiła skorzystać ze sprzętowej akceleracji, dzięki której aplikacja ma pracować niezwykle wydajnie, zwłaszcza w porównaniu do konkurencji, która z tej funkcji nie korzysta.

Przypominamy, że Opera Mobile i Opera Mini to dwa różne produkty. Pierwszy z nich to pełnoprawna przeglądarka internetowa. Drugi z nich to innowacyjna aplikacja, która sama nie renderuje witryn a odbiera je w wersji dostosowanej na ekrany komórkowe, przetworzonej przez serwery Opery. Zaletą takiego działania jest bardzo duża szybkość, znikome wymagania sprzętowe (co pozwala uruchamiać aplikację nawet na najtańszych komórkach) i drastyczne zmniejszenie liczby danych wysyłanych i odbieranych przez komórkę, co może się przydać w roamingu i abonentów bez paczki danych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.