Drukowanie w chmurze, synchronizacja z komórkami i aplikacje firm trzecich w Dokumentach Google

Przeglądając kod źródłowy Dokumentów Google, redakcja portalu Google Operating System znalazła komunikat, informujący o planach rozwoju usługi przez giganta z Moutain View.

Dokumenty Google, jeżeli samo Google nie robi sobie z nas żartów, już wkrótce będzie rozszerzone o kilka nowych, ciekawych funkcji. Tak przynajmniej wynika z jego kodu źródłowego. Pierwsza z nich, to drukowanie w chmurze. Oznacza to, że dokument stworzony w aplikacji będziemy mogli wydrukować, i to z dowolnego komputera. Zakładając oczywiście, że nasza drukarka jest również odłączona do chmury.

Druga z nich to możliwość synchronizacji Dokumentów z urządzeniem mobilnym. Jak dotąd oficjalnie można było synchronizować tylko kontakty, pocztę i kalendarz. Usługa Dokumenty miała tylko do tego celu udostępnione API. Teraz, najwyraźniej, Google postanowiło doprowadzić sprawę do końca.

Co do aplikacji firm trzecich, to tu możemy już tylko fantazjować. Możliwość zapisu do pliku innym, niż PDF? Edytor zdjęć? Wideo? Google na razie nie zapowiada tego typu rozszerzeń do Dokumentów, a tym mogłyby zająć się firmy trzecie,

Możliwe też, że dywagujemy tylko nad pozostałością w kodzie usługi, o której dawno nikt nie pamięta…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.