Czyżby Japończycy nagle zniechęcili się do nowych technologii? Może to po prostu popieranie rodzimych produktów.

Kinect debiutuje na polskim rynku

Microsoft Kinect

Kinect potrafi przełożyć język ludzkiego ciała na komunikaty rozumiane przez konsolę, zmieniając tym samym każdego z nas w niezwykły kontroler. Wystarczy po prostu stanąć na chwilę przed czujnikiem Kinect, a system sam zeskanuje ciało gracza i przeniesie wszystkie jego ruchy w wirtualny świat gier komputerowych. To bardzo proste – widząc na ekranie piłkę, można ją kopnąć, rzucić lub złapać za pomocą naturalnych ruchów.

„To z czym mamy doczynienia w przypadku Kinect to rewolucja w dziedzinie domowej rozrywki – użycie zaawansowanej technologii, która potrafi rozpoznać nasze gesty i przełożyć je na język konsoli daje każdemu z nas możliwość stania się częścią innego świata”

– powiedział Chris Lewis, Vice President of the Interactive Entertainment Business. ”

Spodziewamy się sprzedaży 2 milionów sensorów Kinect w całej Europie do końca tego roku – to aż 40% planowanej światowej sprzedaży tego urządzenia. To obrazuje jak ważna jest dla nas Europa

.”

Już od dzisiaj za pomocą Kinect będzie można zagrać w wiele gier wykorzystujących  możliwości nowej technologii – taniec, fitness, sport, wyścigi czy inne gry rodzinne pozwolą oderwać się od kanapy.

Wideo Kinect

Dzięki sensorowi Kinect dla Xbox 360, można prowadzić rozmowy wideo na ekranie twojego telewizora za pośrednictwem usługi Wideo Kinect (wymaga to złotego abonamentu Xbox LIVE). Nie potrzeba do niej dodatkowych kontrolerów czy zestawów słuchawkowych, a wybór rozmówcy dokonuje się dzięki prostym wskazaniom ręki.

Kinect będzie dostepny w trzech zestawach:

  • Kamera Kinect oraz gra „Kinect Adventures” – to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają już konsolę Xbox 360. Orientacyjna cena detaliczna to 649 PLN.
  • Konsola Xbox 360 4 GB, kamera Kinect oraz gra „Kinect Adventures” – pakiet dla wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w wirtualnym świecie gier. Orientacyjna cena detaliczna to 1 299 PLN.
  • Konsola Xbox 360 250 GB, , kamera Kinect oraz gra „Kinect Adventures” – pakiet dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy chcą cieszyć się zwiększonymi możliwościami konsoli Xbox 360. Orientacyjna cena detaliczna to 1 549 PLN.

Lista gier obsługujących Kinect:

Czytaj też: Ruszył polski Xbox LIVE, pojawiają się pierwsze problemy i usterki (aktualizacja)