Mobilna platforma Chief River w technologii 22 nanometrów

Nowa, mobilna platforma o nazwie Chief River została w poniedziałek zaprezentowana producentom płyt głównych. Platforma będzie opierać się na procesorach w architekturze Ivy Bridge, wytworzonych w 22-nanometrowym procesie technologicznym, i natywnie wspierać ma technologię USB 3.0. Do masowej produkcji nowe procesory dla notebooków mają trafić we wrześniu 2011 roku, jednak w sprzedaży pojawią się dopiero na początku 2012 roku.
Intel zaleje rynek procesorami Sandy Bridge na początku 2011 roku
Intel zaleje rynek procesorami Sandy Bridge na początku 2011 roku

W międzyczasie, Intel przygotowuje swoją ultra-mobilną platformą Oak Trail, która do masowej produkcji trafi w grudniu 2010 roku. Te procesory będą skierowane przede wszystkim do segmentu tabletów, w nadziei na równą walkę z procesorami w architekturze ARM, obecnymi w tabletach pokroju Apple iPad i Samsung Galaxy Tab.

Dla pełnowymiarowych notebooków, Intel szykuje także platformę Huron River, która ma zastąpić platformę Calpella. Mobilne procesory wytworzone w technologii 32 nanometrów, w architekturze Sandy Bridge, mają posiadać znacznie szybszą zintegrowaną grafikę, wsparcie dla pamięci DDR3-1600 oraz wyższe częstotliwości pracy dwóch lub czterech rdzeni. Ich premiera przewidziana jest na początek 2011 roku.