Sukces Chrome'a cieszy, to solidna przeglądarka. Opera, której również kibicujemy, odnotowała jednak spadek

Przeczytaj co nowego w Chrome 8

Każdy entuzjasta może już pomagać Google'owi i testować najnowszą wersję rozwojową przeglądarki Chrome. A trzeba przyznać, że ósma edycja tej aplikacji wprowadza dużo zmian.

Chrome 8 jest już dostępny do pobrania w wersji testowej. Większość z nowości trzeba uruchamiać ręcznie, więc od razu podpowiadamy polecenie about:flags, które trzeba wpisać w pasku adresy przeglądarki, by się do nich dobrać.

Skupmy się na najważniejszych zmianach. Pierwsza z nich to usprawniony mechanizm WebGL, który pozwala na generowanie grafiki 3D na stronach internetowych i to przy użyciu karty graficznej. Animacje 2D i elementy canvas również będą akcelerowane przez GPU.

Kolejna z nich, to dość kontrowersyjna funkcja Instant: Chrome będzie działał podobnie, jak wyszukiwarka Google. Oznacza to, że będzie próbował zgadnąć jaką witrynę chcesz otworzyć i zacznie ją wczytywać zanim skończysz wpisywać jej adres. Źródłem danych do „zgadywania” są Ulubione i Historia. Pasek adresu podobnie będzie reagował na zadanie pytania do wyszukiwarki.

Chrome 8 umożliwi też przeniesienie kart z górnej części interfejsu po lewej. Niestety, nie oznacza to zwolnienia miejsca na górze interfejsu – po tym, jak karty przeniosą się na lewą stronę nie znika miejsce dotychczas przez nie zajmowane. Oprócz tego, Google 8 będzie miało zaimplementowane wysyłanie dokumentów do drukarki poprzez chmurę a także obsługiwało sklep z aplikacjami dla Chrome’a i wyświetlanie ustawień w karcie.

Data premiery wersji końcowej pozostaje nieznana, ale nie powinniśmy na nią długo czekać. Aktualną wersję przeglądarki pobierzesz z naszego portalu.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.