Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na iOS’a #1

AppStore

„Kupując iPhona stajesz się częścią historii bo kupujesz Apple.” – lepiej niż cytując naszego użytkownika Ampersky’ego nie dało się zacząć tego tekstu:) Być może znacie już nasz cotygodniowy przegląd aplikacji dla systemu Google Android, w którym pomagamy zaoszczędzić Wam nieco czasu i szukamy interesujących aplikacji za Was? Zatem zapewne ucieszy Was informacja o tym, że to samo będziemy robić dla użytkowników iOS’a! Tak jest – co wtorek, na naszym portalu będą ukazywać się krótkie recenzje aplikacji, które naszym zdaniem są godne polecenia naszym czytelnikom. Zachęcam również do polecania nam Waszych odkryć w komentarzach. A teraz, pierwsza piątka:
Evernote

Evernote

Evernote

cena: bezpłatny

Najszybszy i najwygodniejszy sposób na zapisywanie i przechowywanie złotych myśli, pomysłów, wartych zapamiętania widoków czy danych. Evernote pozwala tworzyć i synchronizować z serwerem (a przez niego także z pecetem oraz telefonami z innymi systemami) notatki tekstowe, głosowe i obrazkowe. Dla kogoś, kto korzysta z wielu urządzeń (komputer w domu, telefon, komputer w pracy, iPad…) jest to świetny sposób na trzymanie ważnych notatek/plików w jednym miejscu i dostęp do nich z dowolnego urządzenia.

AroundMe
AroundMe

AroundMe

cena: bezpłatny

Bardzo użyteczna aplikacja jeśli znajdziecie się w okolicy słabo przez Was znanej. Po uruchomieniu AroundMe, aplikacja wyszuka najbliższe bankomaty, kawiarnie, stacje benzynowe, knajpy, hotele oraz najbliższe szpitale. Może się przydać na przykład podczas planowanego przez Was wypadu na narty. AroundMe nie posiada tak rozbudowanej części „społecznościowej” jak na przykład Foursquare – traktujcie ją czysto użytkowo. 

Photoshop Express
Photoshop Express

Photoshop Express

cena: bezpłatny

Mobilna wersja programu Adobe Photoshop nie oferuje nawet połowy funkcji znanych użytkownikom Photoshopa ale kompletnie wystarcza do obróbki zdjęć wykonanych telefonem. Oprócz świetnie przygotowanych przez twórców gotowych efektów, fotografie można przycinać, zmieniać nasycenie kolorów, jasność, kontrast, etc. Programistom Adobe należy się ukłon i cylinder z głowy za świetne wykorzystanie dotykowych wyświetlaczy w Photoshop Express. 

TVGuide PL
TVGuide PL

TVGuide PL

cena: bezpłatny / dostęp do wszystkich programów 0,99$

Może to tylko odosobniona opinia, ale moim zdaniem posiadanie aktualnego programu telewizyjnego oraz repertuaru kin w bocznej kieszeni spodni to świetny pomysł. TVGuide PL oferuje program telewizyjny (prawdopodobnie) wszystkich stacji, które Was interesują. A co najważniejsze – aplikacja posiada opcję wysyłania przypomnień, dzięki czemu nie przegapicie żadnych, zaznaczonych przez Was programów i filmów. 

Free Translator
Free Translator

Free Translator

cena: bezpłatny

To z kolei jedna z tych aplikacji, której nie używa się na codziennie (chociaż mogę się mylić), ale warto ją mieć w kieszeni. Free Translator to darmowy i bardzo rozbudowany słownik, który potrafi tłumaczyć całe zdania. Aplikacja jest cały czas rozbudowywana i jest to najlepszy słownik jaki udało mi się do tej pory na iOS’ie przetestować.