Tego nie możesz przegapić: przegląd najciekawszych informacji z mijającego tygodnia [15.11 – 19.11]

A niektórych wiadomości z tego tygodnia, przegapić nie wypada! Dokopaliśmy się do pierwszych, niezamierzenie opublikowanych informacji na temat Windowsa 8, przetestowaliśmy najnowszą betę Firefoxa (jest szybka), doceniliśmy finezję z jaką Google wykręciło się od sądowego pozwu przygotowanego przez Oracle, etc. Oprócz tego, zainteresowała Was sprawa nastolatka, który wyprzedził Apple’a jeśli chodzi o produkcję białych modeli iPhone’a 4 no i najdroższa wirtualna posiadłość, która w tym tygodniu zmieniła właściciela. Zapraszamy do czytania:
Tego nie możesz przegapić: przegląd najciekawszych informacji z mijającego tygodnia [15.11 – 19.11]

Windows 8

Windows 8

Windows 8 – nowe podejście do systemu

Do sieci wyciekł krótki fragment prezentacji Windows 8. Wygląda na to, że czeka nas niemała rewolucja jeśli chodzi o architekturę systemu. Microsoft zdaje się stawiać na chmurę. Oprócz przeczytania samej wiadomości, polecam komentarze naszych użytkowników – niektóre prezentują bardzo ciekawy punkt widzenia.
Firefox

Firefox

Firefox 4.0 – w pierwszych testach jest niesamowicie wydajny!

Nowa wersja beta popularnej przeglądarki oznaczona jako 4.0b7 okazuje się być niesamowicie szybka! Przynajmniej według wstępnych testów przeprowadzonych przez redaktora Lisowskiego prawie od razu po tym, jak przeglądarka była dostępna do pobrania. Szczegółowe wyniki testu w linku powyżej.
Baterie hybrydowe Ioxus

Baterie hybrydowe Ioxus

Baterie hybrydowe: 2x więcej pojemności, ładowanie w kilka sekund

Wszyscy znamy ograniczenia, jakie nadają nam baterie i ultrakondensatory. Ale co, jeśli połączyć te znane rozwiązania, ze wszystkimi ich wadami i zaletami? Może wyjść coś całkiem ciekawego. Firma Ioxus zaprezentowała swoje nowe ogniwa, które dzięki hybrydyzacji technologii, są o wiele lepsze niż obecnie używane baterie. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy…

Problem Oracle?

Problem Oracle?

Google wypiera się Androida, ratuje skórę przed Oracle

Jak uchronić się przed pozwami sądowymi, które dotyczą systemu operacyjnego, którego jesteś autorem? Wystarczy powiedzieć, że system nie jest Twój. Tak właśnie zrobiło Google, pozwane przez Oracle. Zarówno szczegóły pozwu jak i “sztuczki” Google’a opisane zostały przez redaktora Gajewskiego – wystarczy kliknąć w powyższy link.
Biały, nielegalny iPhone 4

Biały, nielegalny iPhone 4

Nastolatek zarobił 130’000$ na białych, nielegalnych obudowach do iPhone’a 4

Pewien 17-latek uzyskał dostęp do niedostępnych na rynku białych części do iPhone’a 4, na sprzedaży których zarobił 130 tysięcy dolarów. Teraz prawdopodobnie czekają go kłopoty… Ciekawa sprawa, albowiem oficjalny biały iPhone 4 miał pojawić się dopiero na wiosnę 2011 roku. Jak konkretnie nastolatkowi udało się pozyskać dostęp do białych komponentów? Ile taka przyjemność kosztowała? Wystarczy kliknąć…

335 tysięcy dolarów zmieniło właściciela w Entropia Universe

335 tysięcy dolarów zmieniło właściciela w Entropia Universe

Zapłacił 335’000$ za wirtualną posiadłość, wyjaśnia dlaczego

Co jakiś czas pojawiają się wiadomości o dużych transakcjach dotyczących rzeczy istniejących tylko w wirtualnym świecie. Tak jest i tym razem – ogromna, luksusowa budowla, przypominająca stadion została sprzedana w uniwersum Entropii. Obecny właściciel tłumaczy się ze swojego zakupu – czy ta argumentacja Was przekonuje?
Facebookowa poczta

Facebookowa poczta

Facebookowa poczta dla każdego!

Już niedługo kolejna “rewolucja w mediach 2.0”, tym razem Facebook postanowił przedefiniować pojęcie poczty elektronicznej. Nowa, facebookowa poczta (która nie jest pocztą) ma być bardziej naturalna, mniej formalna i szybsza. Jak na razie nie można jej przetestować – można za to dopisać się do kolejki, oczekujących na zaproszenie do usługi użytkowników i cierpliwie czekać.
Google Chrome - najlepsze rozszerzenia

Google Chrome – najlepsze rozszerzenia

10 najlepszych rozszerzeń do Google Chrome – część 2

Bez wątpienia, rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome są wśród naszych czytelników popularne – kolejna część, która znalazła się w przeglądzie tygodnia potwierdza tą tezę. A już za tydzień, szanowny redaktor Lisowski zajmie się dodatkami do Firefoxa. A potem… cytując autora: “zobaczymy”.
Zakupy na Allegro bez potrzeby rejestracji

Zakupy na Allegro bez potrzeby rejestracji

Kupowanie na Allegro bez zarejestrowanego konta 

23 listopada to dzień dużych zmian na Allegro. Od tego dnia zakupy będą mogły robić osoby, które nie są zarejestrowane na tej wyjątkowo popularnej platformie e-handlowej. Skąd taka decyzja? Oświadczenie allegro w tej sprawie jest dość ciekawe, tak samo jak kwestia ochrony Sprzedających – warto przeczytać, szczególnie jeśli korzystacie z Allegro.

Samsung stawia na Windows Phone 7

Samsung stawia na Windows Phone 7

Samsung stawia na Windows Phone, Android idzie w odstawkę, a Bada…

Jak stwierdził Sitthichoke Nopchinabutr, dyrektor działu marketingu w tajlandzkim oddziale marketingu Samsunga – jego firma widzi o wiele większe szanse rozwoju w Windows Phone 7. Wydaje się, że Samsung nadal “szuka” swojej drogi – androidowa seria Galaxy jest nadal mocno promowana, po drodze stworzono system Bada, który przez Wielu naszych użytkowników jest bardzo lubiany, teraz Samsung zmienia zdanie i stawia na Windows Phone 7. Czy to dobra decyzja?

Więcej:trendy