Tego nie możesz przegapić: przegląd najciekawszych informacji z mijającego tygodnia [22.11 – 26.11]

A czego w tym tygodniu przegapić nie wypada według naszych czytelników? Szczerze pisząc, to wybraliście dosyć ciekawe zestawienie wiadomości. Firefox, gry, piractwo, gadżety, internetowa apokalipsa oraz oczywiście nowe zastosowania microsoftowego Kinecta najlepiej przyciągnęły Waszą uwagę oraz były najchętniej komentowanymi tekstami. Do tego jeszcze, chcielibyśmy przypomnieć o naszych “stałych punktach programu”, czyli tekstach ukazujących się co tydzień:
Tego nie możesz przegapić: przegląd najciekawszych informacji z mijającego tygodnia [22.11 – 26.11]

10 rozszerzeń do Firefoxa, które mogą Cię zainteresować

10 rozszerzeń do Firefoxa, które mogą Cię zainteresować

10 najlepszych rozszerzeń do Firefoxa

Po tym, jak redaktor Lisowski skończył (na razie) z pastwieniem się nad rozszerzeniami do Chrome’a, przyszedł czas na kochaną najbardziej przez naszych użytkowników przeglądarkę – Firefoxa. Użytkownikom FF polecamy zapoznać się z tym tekstem – być może niektóre rozszerzenia opisywane przez nas zagoszczą u Was na stałe…

Full Metal... Acer!

Full Metal… Acer!

Metalowy smartfon ze świetnym ekranem od Acera

W redakcji zareagowaliśmy podobnie do Was – 4,8 calowy telefon od Acera wygląda świetnie, ma prawie 5-calowy wyświetlacz i metalową obudowę! Wielka szkoda, że jak dotąd nie udało nam się dowiedzieć ile telefon będzie kosztował, za to w powyższym linku zawarliśmy prawie kompletną specyfikację tego acerowego Androida.

Każdy miecz ma dwa ostrza...

Każdy miecz ma dwa ostrza…

CD Projekt rusza do walki z piratami

Kto zamówił już edycję kolekcjonerską Wiedźmina 2? Nie ma na co czekać, albowiem do sprzedaży trafi tylko 9999 sztuk. I ani jedna nie będzie miała zabezpieczeń DRM – bardziej uciążliwych dla legalnych użytkowników niż dla piratów. CD Projekt ma inne sposoby…

Wycieczka do Kuwejtu? Lustrzankę lepiej zostaw

Wycieczka do Kuwejtu? Lustrzankę lepiej zostaw

Kuwejt wprowadza zakaz korzystania z lustrzanek

Lustrzanki w posiadaniu zwykłych obywateli i turystów zwiedzających zakątki Kuwejtu zostały uznane za władze tego piękne kraju za coś niedozwolonego. Jedyną szansą na zrobienie kilku fotek z wakacji w Kuwejcie Waszym lustrem jest otrzymanie specjalnego pozwolenia, możliwego do uzyskania tylko dziennikarzom. No cóż…

iAutoMapa

iAutoMapa

Automapa już wkrótce dla iPhone’a i iPada

Coś dla użytkowników, fanów i wyznawców Apple’a! I to coś dobrego. Automapa pojawi się na urządzeniach firmowanych logiem nadgryzionego jabłka w wielkim stylu – zostanie w pełni przystosowana do współpracy z iOS’em. Czyj głos będzie pilotował polskich użytkowników i jakich usprawnień mogą oczekiwać użytkownicy? Link powyżej odpowie na te pytania (oraz na kilka innych)

Czas na IPv6

Czas na IPv6

IPkalypsa: za 100 dni skończy się Internet

Wiadomość opublikowaliśmy w poniedziałek, więc pula 166 741 530 wolnych adresów sieciowych zapewne nieco się skurczyła. Ale nie panikujcie! Rozwiązanie w przypadku tego kryzysu znane jest od dawna i nie powinno być uciążliwe dla nas – użytkowników. Maciej wyjaśnił tą sytuację o wiele bardziej szczegółowo, zapraszam zatem do kliknięcia w link powyżej.

Sprytne!

Sprytne!

Marzenie kierowców: LED-owa sygnalizacja świetlna

Najlepsze pomysły są najczęściej bardzo proste (na przykład zderzacz hadronów) i tak jest z tym “dizajnem” sygnalizacji świetlnej. Oparte w całości na diodach LED światła odliczałyby czas do zmiany z zielonego na czerwone, etc. Największą wadę tego pomysłu wytknął jeden z naszych czytelników w komentarzach – polecamy całą dyskusję.
Przyznajcie się - chcielibyście być zatrzymani przez TAKI patrol

Przyznajcie się – chcielibyście być zatrzymani przez TAKI patrol

Need for Speed w Alpach – (prawdopodobnie) najlepsza reklama w historii

Tutaj każdy akapit jest epicki, sama reklama jeszcze bardziej a samochody w niej występujące to dla niektórych więcej niż marzenia. Zacytuję losowo wybrany fragment, żeby Was przekonać: “Zważywszy, że na świecie istnieje tylko pięć egzemplarzy Pagani Zonda Cinque, namówienie któregoś z właścicieli do oddania swojego samochodu graniczyłoby z cudem. Dlatego zaproponowano alternatywne rozwiązanie: na potrzeby filmu uczynna załoga Pagani zbudowała prototyp modelu Zonda Cinque na bazie roboczej wersji Zondy. Prace nadzorował sam Horacio Pagani, który był zaangażowany w projekt od początku do końca.”

WiFi szkodzi drzewom

WiFi szkodzi drzewom

WiFi szkodzi drzewom

Czy już niedługo możemy spodziewać się ekologów protestujących przeciw sieciom WiFi? Jest to możliwe i to wcześniej niż otrzymanie wyników długoterminowych badań dotyczących szkodliwości sieci bezprzewodowych na liściaste drzewa “Zachodu”. No cóż, zawsze można wrócić do kabli, które… chyba też nie są ekologiczne?
Aby odświeżyć stronę... użyj mocy Luke

Aby odświeżyć stronę… użyj mocy Luke

Steruj przeglądarką za pomocą Mocy (i Kinecta)

Wypuszczając na rynek Kinecta, Microsoft zrobił iście gwiazdkowy prezent dla wszystkich geeków, programistów i fanów sci-fi z zamiłowaniem do pisania własnych sterowników. W tym tygodniu grupa studentów z MIT stwierdziła, że Kinect najlepiej nadaje się do surfowania po sieci. Szczegóły a nawet krótka wideo-prezentacja, jak zwykle, w linku powyżej.