100 euro za niezabezpieczoną sieć WiFi

WiFi szkodzi drzewom

Z badań przeprowadzonych w Holandii wynika, że promieniowanie pochodzące z sieci WiFi jest szkodliwe dla drzew - powoduje zaburzenia w ich rozwoju oraz pękanie kory.

Według badań przeprowadzonych przez holenderskich naukowców z uniwersytetu Wageningen, wszystkie liściaste drzewa „Zachodu” są narażone na szkodliwe promieniowanie pochodzące z sieci WiFi. Po pięcioletnich badaniach, zamówionych przez władze miasta Alphen aan den Rijn, które odkryły niewyjaśnione anormalności wśród drzew, jednak nie z pewnością niepochodzące od wirusów czy bakterii. Z badań wynika, że w Holandii aż 70 procent drzew w obszarach zurbanizowanych wykazują takie same symptomy skutków promieniowania, w porównaniu z zaledwie 10 procentami drzew 5 lat temu.

Oprócz elektromagnetycznego pola tworzonego przez sieci komórkowe i WiFi, winić można także spaliny pochodzące z samochodów i ciężarówek. Jednakże, liście drzew znajdujących się najbliżej anten WiFi, pobłyskują niczym ołów, co ostatecznie można prowadzić do całkowitego obumarcia poszczególnych części drzew. Co ciekawe, naukowcy odkryli także, że promieniowanie WiFi może powstrzymywać rozwój kolb kukurydzy.

Badacze zgodnie jednak twierdzą, że aby potwierdzić te wyniki, należy dalej prowadzić długoterminowe badania.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.