Lubię poniedziałki: 7 gier w które grasz, kiedy twoja żona wyjedzie z domu

W dodatku w większości są tu kultowe tytuły, uważane już za klasyki gatunku. Warto je znać, choćby dlatego, że ich pojawieniu się towarzyszyło nieraz wielkie oburzenie i protesty. Ale to nie nowość – sex i gry to połączenie dwóch niegrzecznych rzeczy.
Wet: to dopiero kontratakujące imperium!
Wet: to dopiero kontratakujące imperium!

Strip Poker

Mało kto wie, że falę Strip Pokerów zapoczątkował w latach 70. niemiecki uczony Dieter Eckhardt. W tamtych czasach zdobycie na własność jakiegokolwiek komputera graniczyło z cudem, dlatego użył on komputerów w centrum astronomicznym niedaleko Düsseldorfu. Produkcja została spopularyzowana za sprawą firmy Artworx, która jako pierwsza stworzyła grę na potrzeby komputera Apple II.

Zasady są proste: grasz z dziewczyną w pokera, a stawką są ubrania. Za każdym razem kiedy jedna ze stron przegrywa, ściąga z siebie jakąś część swojej garderoby. Celem jest oczywiście ujrzenie dziewczyny w stroju Ewy.

Leisure Suit Larry 7: Miłość Na Fali

Leisure Suit Larry 7: Miłość Na Fali

Leisure Suit Larry

Larry Laffer to 40-letni, łysiejący już kurdupel, którego jedyną pasją w życiu jest (nieudane) uwodzenie kobiet. Zadaniem gracza jest pomóc mu w tym heroicznym dziele. Seria podsycona jest wieloma humorystycznymi sytuacjami i tekstami. Nawet sam akt pokazany jest w dość zabawny sposób, np. jako pociąg wjeżdżający do tunelu bądź szybko pączkująca roślina.

Powstało 8 gier, z których 7 uznawanych jest za kultowe (ponieważ tworzył je Al Lowe).

Samo słowo “Leisure Suit” oznacza po angielsku dwuczęściowy, popularny w latach 70. ubiór, składający się z marynarki i spodni. Często określano go miarą garnituru sportowego.

Singles: Flirt Up Your Life

Singles: Flirt Up Your Life

Singles

Singles bazuje na mechanice Simsów. W przeciwieństwie do nich zadaniem gracza jest wpływanie na relację pomiędzy dwoma postaciami: Mike’m oraz Lindą. Ta wesoła parka jest w istocie dwójką nieznanych sobie osób, które wspólnie wynajmują mieszkanie. Gracz może doprowadzić do romansu, seksu, przyjaźni bądź wspólnych problemów.

Przed rozpoczęciem gry należy wybrać jeden z szesnastu rożnych charakterów tworzonej postaci dzięki którym rozgrywka może przebiegać zupełnie inaczej niż poprzednim razem.

7 Sins

7 Sins

7 Sins

Gra ta, choć bazuje na pomysłach znanych już z The Sims czy Singles, ma rozbudowaną kampanię składającą się z siedmiu etapów. Każdy etap to kilkadziesiąt mniejszych misji, a głównym celem jest osiągnięcie szczytu kariery zawodowej. Aby to uzyskać będziemy musieli stawi czoła siedmiu grzechom głównym, a są to: duma, gniew, chciwość, zawiść, żądza, lenistwo oraz pożądanie.

Sterując główną postacią otrzymamy do dyspozycji także rozbudowane elementy wyposażenia mieszkania. To tutaj przyjmujemy gości i planujemy następne szczeble naszej kariery.

Wet: The Sexy Empire

Wet: The Sexy Empire

Wet: The Sexy Empire

Tytuł ten jest szerzej znany na polskim rynku, jako Lula. Zadaniem gracza jest rozkręcenie i doprowadzenie na szczyt własnego porno-biznesu. Główny bohater, która organizuje napad na bank, zostaje wykiwany przez jego wspólników. Niekorzystny obrót wydarzeń sprawia, że ląduje gdzieś na pustyni. Rozgrywka jest podzielona na trzy główne etapy. W pierwszym musimy jakoś uciec z pustynnego miasteczka. W drugim budujemy studio i zajmujemy się kręceniem filmów dla dorosłych. W trzecim wreszcie rozszerzamy wpływy na cały świat, budując w tym celu satelitę.

Jedną z głównych bohaterek, a zarazem wspólniczek będzie ponętna Lula, która nie jednokrotnie wyciągnie nas z opresji.

Jeżeli szukasz dużo golizny i mocnych wrażeń to… źle trafiłeś. W grze trzeba bowiem dużo kombinować – jak w każdym interesie. Mimo, iż gra ma już 12 lat wciąż zachwyca komiksową grafiką.

Lula 3D

Lula 3D

Lula 3D

Ciąg dalszy przygód wspomnianej Luli. Tym razem jest to produkt mocno erotyczny w którym główna bohaterka nierzadko występuje nago.

Przed kręceniem nowego filmu dokonano uprowadzenie trzech kluczowych dla produkcji aktorów. System kamer praktycznie nic nie nagrał, a jedynym tropem jest pudełko zapałek z klubu w San Francisco. Zadaniem Luli jest uratowanie porwanych i postawienie odpowiedzialnych za to przestępstwo osób przed wymiarem sprawiedliwości.

Playboy: The Mansion

Playboy: The Mansion

Playboy: The Mansion

Jedna z bardziej udanych gier strategicznych, traktujących o branży erotycznej. Smaczku dodaje fakt, że powstała na zlecenie firmy Playboy Enterprises, Inc.

Gracz wcieli się tu w samego Hugh Hefnera i prowadzi go na szczyt kariery. Najpierw należy zaprojektować i umeblować własną posiadłość, tak, jak to ma miejsce w Simsach. Następnie zapraszamy do siebie największe szychy tego świata i sprawiamy, aby byli jak najbardziej zadowoleni.

Czym jednak byłby Playboy bez jego króliczków? Te werbujemy urządzając sesje we własnym domu.

Więcej:rozrywka