Google Nexus S już jest, ma Androida 2.3 na pokładzie!

Nexus S będzie dostępny w sprzedaży w USA od 16 grudnia br. i w Wielkiej Brytanii od 20 grudnia br. W tej chwili nie ma konkretnych informacji na temat dostępności telefonu w Polsce.
Google Nexus S mierzy 10,9 mm grubości, zaś waży 129 gramów
Google Nexus S mierzy 10,9 mm grubości, zaś waży 129 gramów

Nexus S jest pierwszym telefonem z systemem Android w najnowszej wersji – Gingerbread. Ma 4-calowy zakrzywiony wyświetlacz Super AMOLED (480 x 800 pikseli) o kształcie dopasowanym do dłoni, 1 gigahercowy procesor Hummingbird, dwa aparaty fotograficzne (z przodu i z tyłu telefonu), 16GB wewnętrznej pamięci i chip NFC (Near Field Communication) pozwalający odczytywać dane z tagów NFC.

Ponadto w wyposażeniu Nexusa S znajdziemy nawigację A-GPS, 5-megapikselowy aparat z autofokusem i fleszem, który jednak nagrywa filmy tylko w jakości DVD (720 x 480 pikseli), czujniki ruchu, oświetlenia i zbliżenia, trójzakresowy żyroskop, łączność WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 oraz port microUSB.

Bateria o pojemności 1500 mAh ma zapewnić do 6,7 godziny rozmów w trybie 3G lub nawet do 30 dni czuwania w trybie 2G.

Gingerbread to najnowsza wersja systemu Android, zawierająca szereg udoskonaleń jak np. obsługa technologii NFC, nowa klawiatura i zaznaczanie tekstu, telefonia VoIP/SIP, lepsza obsługa kopiuj/wklej i obsługa żyroskopu.

Cena Nexusa S w Stanach Zjednoczonych wyniesie 529 dolarów bez umowy lub 199 dolarów przy podpisaniu 2-letniej umowy z operatorem T-Mobile. W Polsce już pojawiły się pierwsze aukcje, na których nowy telefon Google’a oferowany jest za 2000 złotych. Za ich wiarygodność nie możemy jednak ręczyć.

test