Google Nexus S już jest, ma Androida 2.3 na pokładzie!

Google wprowadza Nexus S z systemem operacyjnym Android 2.3 Gingerbread na rynki w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii. Poznaj jego specyfikację, funkcje i cenę!

Nexus S będzie dostępny w sprzedaży w USA od 16 grudnia br. i w Wielkiej Brytanii od 20 grudnia br. W tej chwili nie ma konkretnych informacji na temat dostępności telefonu w Polsce.

Nexus S jest pierwszym telefonem z systemem Android w najnowszej wersji – Gingerbread. Ma 4-calowy zakrzywiony wyświetlacz Super AMOLED (480 x 800 pikseli) o kształcie dopasowanym do dłoni, 1 gigahercowy procesor Hummingbird, dwa aparaty fotograficzne (z przodu i z tyłu telefonu), 16GB wewnętrznej pamięci i chip NFC (Near Field Communication) pozwalający odczytywać dane z tagów NFC.

Ponadto w wyposażeniu Nexusa S znajdziemy nawigację A-GPS, 5-megapikselowy aparat z autofokusem i fleszem, który jednak nagrywa filmy tylko w jakości DVD (720 x 480 pikseli), czujniki ruchu, oświetlenia i zbliżenia, trójzakresowy żyroskop, łączność WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 oraz port microUSB.

Bateria o pojemności 1500 mAh ma zapewnić do 6,7 godziny rozmów w trybie 3G lub nawet do 30 dni czuwania w trybie 2G.

Gingerbread to najnowsza wersja systemu Android, zawierająca szereg udoskonaleń jak np. obsługa technologii NFC, nowa klawiatura i zaznaczanie tekstu, telefonia VoIP/SIP, lepsza obsługa kopiuj/wklej i obsługa żyroskopu.

Cena Nexusa S w Stanach Zjednoczonych wyniesie 529 dolarów bez umowy lub 199 dolarów przy podpisaniu 2-letniej umowy z operatorem T-Mobile. W Polsce już pojawiły się pierwsze aukcje, na których nowy telefon Google’a oferowany jest za 2000 złotych. Za ich wiarygodność nie możemy jednak ręczyć.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.