Microsoft dołączy do Windows Phone 7 funkcje znane z jailbreake’a

Jest wiele funkcji, których systemowi Windows Phone 7 brakuje – z tym faktem nie można dyskutować. Wydaje się, że wie o tym nawet sam Microsoft. Owym brakiem funkcji nie przejmują się jednak użytkownicy, którzy skorzystali z narzędzia ChevronWP7 do wykonania jailbreake’u smartfonów z mobilnym OS-em Microsoftu.
Microsoft Windows Phone 7 nie będzie stricte biznesowym systemem, po nim pojawią się kolejne
Microsoft Windows Phone 7 nie będzie stricte biznesowym systemem, po nim pojawią się kolejne

Twórcy tegoż narzędzia – Rafael Rivera, Chris Walsh oraz Long Zheng, postanowili jednak wycofać swoje dzieło z Internetu, po tym jak skontaktował się z nimi Brandon Watson, dyrektor działu “Developer Experience” dla Windows Phone 7, obiecując przeniesienie “części” funkcji dostępnych w zjailbreak’owanych urządzeniach do głównego systemu.

Microsoft chce zatem nieco bardziej otworzyć swój system operacyjny dla programistów i użytkowników, umożliwiając dodanie niektórych aplikacji osób trzecich do swojego mobilnego OS-u. Niestety, na razie nie wiadomo, które z funkcji pojawią się już wkrótce w Windows Phone 7. Z pewnością pierwszą z nich będzie “kopiuj, wklej”, której pierwszeństwo Microsoft ogłosił sam z siebie.

Przypomnijmy, że na styczeń 2011 roku, planowana jest duża paczka aktualizacji i ulepszeń dla Windows Phone 7, więc właśnie wtedy możemy spodziewać się nowych funkcji również ze zjailbreak’owanych smartfonów.

Trzeba przyznać, że jest to ciekawszy sposób na walkę z “piratami”, niż zakładane zamieszczanie w chmurze ważnych plików jądra systemu Windows 8, o czym przeczytacie tutaj.