Spore możliwości, przy niewielkich rozmiarach i lekkiej konstrukcji – z tych powodów netbooki są łakomym kąskiem

Netbooki przegrywają z tabletami. Asus obniża ceny, MSI się wycofuje

Według najnowszych doniesień, Asus obniżył ceny swoich netbooków, a MSI planuje kompletnie wycofać się z tego segmentu. Nadchodzi era tabletów?

Dziś już każdy szanujący się producent ma lub zamierza mieć w swojej ofercie tablet. Modę na płaskie urządzenia z dotykowym ekranem zapoczątkowało Apple, którego iPad jest w tej chwili absolutnym liderem tego segmentu. Inni producenci starają się mu dorównać, wprowadzając na rynek coraz większą ilość tabletów. A gdzie w tym wszystkim miejsce dla netbooków, które miały być prostymi terminalami do korzystania z Internetu?

Wygląda na to, że netbooki to już przeszłość. Producenci poszli zupełnie w innym kierunku, projektując małe, 10-calowe maszyny z dwurdzeniowymi procesorami i bogatym wyposażeniem. Odeszli zatem od oryginalnej koncepcji, planowanej przed paroma laty.

Zmierzch netbooków zwiastują chociażby oferty operatorów sieci komórkowych, którzy jeszcze do niedawna wraz z mobilnym Internetem oferowali netbooki, a teraz stawiają na tablety i smartfony z dużymi ekranami dotykowymi.

Jak informuje serwis DigiTimes, tajwańscy producenci zaczynają zdawać sobie z tego sprawę. Asus obniża ceny swoich najnowszych netbooków z procesorem Atom N450 i dwurdzeniowym N550, a MSI prawdopodobnie w ogóle wycofa się z tego segmentu rynku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.