Scena z Afrodytą dodawała pikanterii grze God of War III

Lubię poniedziałki: Pięć sex-scen w grach komputerowych, które zapamiętasz

Stosunki damsko-męskie w grach komputerowych

Najprostsza odpowiedź to: „pilnować, w co grają dzieci”. Są bowiem gry, które zapadają w pamięć. Czy to ze względu na brutalność, dyskryminacje czy narkotyki.

W dzisiejszym artykule z cyklu Lubię Poniedziałki pokazujemy produkcje, które wzbudziły niemałe emocje ze względu na treści erotyczne. Część z nich ukazała sceny te jako pierwsze, inne przedstawiły to w sposób niezwykle brutalny czy… innowacyjny.

UWAGA
Filmy ukazane poniżej mogą zawierać treści erotyczne, przeznaczone dla użytkowników powyżej 18 roku życia.

5. Custer’s Revenge

Wydana w 1982 roku przez Mystique gra, jest jedną z pierwszych, które ukazały hmmm… stosunek. Jeżeli w ogóle można to tak nazwać. Pewien kowboj wyposażony w trzy piksele, próbuje dosięgnąć nimi Indiankę, przywiązaną do pala. Jedyne, co mu w tym przeszkadza to jej pobratymcy, którzy strzelają do kochasia z łuku. Cała sztuka to przejście z jednego końca ekranu na drugi.

Gra wywołała powszechne oburzenie zarówno w kręgu feministek i ruchów kobiet przeciwko pornografii, jak i recenzentów. Poza żałosną pikselozą zabawny jest również fragment instrukcji: „Jeżeli dzieci przyłapią cię i zapytają, powiedz im, że Custer i panienka po prostu tańczą”.

4. Phantasmagoria

Sierra On-Line i Kronos Digital Entertainment stworzyły tę grę w 1995 roku. Zrealizowana w konwencji interaktywnego filmu produkcja opowiadała o losach Adrianne Delaney, która próbuje rozwiązać zagadkę rezydencji Carnovash.

Produkcja okryła się niesławą głównie dzięki scenie gwałtu i licznym scenom przemocy. Trzeba przyznać, że w 1995 roku, gry komputerowe traktowane były niezbyt poważnie. Uważano je za dziecinne i mało realistyczne. Phantasmagoria odbiegała od tych schematów, ze względu na „dorosłość” przekazu i użytą technikę produkcji.

3. Dragon Age: Początek

Po licznych „delikatnych” seks scenach w grach RPG, kolejne trzy w Dragon Age’u nikogo nie powinny dziwić. Tu jednak zaimplementowano scenę z udziałem dwóch panów. To jednak nie wszystko. Po wizycie w domu publicznym, nasza postać ma możliwość odbycia stosunku z kobietą, mężczyzną bądź… zwierzęciem.

Już przed premierą, odezwały się głosy oburzenia, szczególnie po stronie obrońców moralności i licznych stowarzyszeń katolickich.

2. God of War III

Kratos z God of War nigdy nie był grzecznym dzieckiem. Pomimo licznych awersji do bogów Afrodytą jednak nie pogardził. Scena wygląda bardzo dorosło, podobnie, jak sama bogini. Znaczek 18+ na pudełku wszystko powinien wyjaśniać.

Sama scena jest grywalna. Podczas aktu należy naciskać odpowiednie przyciski na padzie, aby sprawić Afrodycie przyjemność. Nic nie zostało jednak pokazane. Zamiast tego kamera ujmuje dwie urocze dziewuszki, które radośnie chichoczą oglądając Kratosa w akcji.

1. GTA: San Andreas

Jeżeli myśleliście, że scena z Afrodytą była ostra, nie wiecie jeszcze na co stać projektantów gier. Co prawda w Grand Theft Auto korzystanie z usług odpowiednich pań jest możliwe, nigdy jednak nie zostało pokazane wprost. W grze jest jednak zaimplementowana ukryta modyfikacja. Wystarczy ściągnąć mod „Hot Coffee”, aby ją odblokować i poznać dzieło samych twórców.

Po opublikowaniu tej informacji, media oraz liczne organizacje rozpoczęły kampanię przeciwko grom w ogóle. Krytykowano wszystko łącznie z drugą częścią Simsów (!).

Jednym z najgłośniejszych procesów był wytoczony przez 85 letnią kobietę, która kupiła grę swojemu 14-letniemu wnuczkowi (brawo!). Oskarżyła producenta i wydawcę o oszustwo, fałszowania faktów dotyczących zawartości, defraudację i nadużycia. Pomijając ten absurd prawdą jest, że wymagania wiekowe zostały zaniżone i zostały początkowe ustalone przez ESRB na poziomie 17 lat.