Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #10

Android Market

Gdybyście ominęli któryś z poprzednich odcinków:

Alchemy Genetics
Alchemy Genetics

Alchemy Genetics 

Fanom klasycznego Alchemy zapewne nie trzeba przedstawiać tej produkcji. Dla pozostałych użytkowników Androida: Alchemy Genetics to bardzo prosta gra logiczna, w której zaczynając od 4 „bazowych” zwierzątek, poprzez ich krzyżowanie, gracz dochodzi do coraz ciekawszych rezultatów. Szata graficzna jest całkiem atrakcyjna, zasady nieskomplikowane a grywalność ogromna. W sam raz do zabawy przy wigilijnym stole.
qr_alch
Elixir
Elixir

 Elixir

Elixir to jedyny program, którego potrzebujesz do sprawdzenia dowolnej informacji na temat Twojego telefonu. Temperatura czujnika, obciążenie procesora, ilość wolnej pamięci RAM, uzyskany adres IP w lokalnej sieci – to wszystko da się wyciągnąć na jeden z pulpitów w formie widżetu dla wygodniejszego przeglądania. 
qr_elixir
QR Droid
QR Droid

 QR Droid

Jeśli chodzi o współpracę, generowanie i korzystanie z kodów QR to jest to moim zdaniem aktualnie najlepsza aplikacja w markecie. QR Droid potrafi konwertować kontakty z książki telefonicznej, krótkie notatki, łącza url, linki do aplikacji na markecie, numery telefonów, wpisy w kalendarzu itd do kodów kreskowych – coraz bardziej popularnego i co najważniejsze, uniwersalnego formatu. 
qr_qrdroid
Allegro
Allegro

 Allegro

Jeśli nagminnie odwiedzacie serwis allegro z telefonu, korzystając z wersji na mobilną przeglądarkę to oficjalna aplikacja tego serwisu aukcyjnego może Was zainteresować a nawet pozytywnie zaskoczyć. Jest to moim zdaniem najwygodniejszy aktualnie sposób korzystania z portalu – szukanie, licytowanie czy sprzedaż na portalu – to wszystko dostępne jest z poziomu oficjalnej aplikacji. 
qr_allegro
Electrodroid
Electrodroid

 Electrodroid

Ta aplikacja to moim zdaniem Święty Graal dla wszystkich elektryków, elektroników i domorosłych wynalazców. Zawiera kalkulatory napięcia, natężenia, oporu, do tego oferuje łatwy dostęp do schematów najpopularniejszych kabli (USB, Ethernet, SCART, DVI, HDMI, VGA, FireWire, itd). Ustalanie wartości oporników czy cewek też z pewnością przyda się od czasu do czasu (chociażby na niektórych kolokwiach).
qr_electro