Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na iPhone’a #4

AppStore

A jeśli z jakiegoś powodu ominęliście poprzednie odcinki naszej iOS’owej serii to zapraszamy do ich sprawdzenia:

Allegro

cena: bezpłatny
Gwarantuję, że nie ma wygodniejszego sposobu na przeglądanie allegro niż za pomocą oficjalnej aplikacji. Przede wszystkim, program oferuje nam pełną obsługę swojego konta – łącznie z wystawianiem nowych przedmiotów na aukcje. Nic tylko usiąść wygodnie z telefonem w ręku i szukać okazji. 

Word Lens 

cena: bezpłatny / 3,99€ za każdy słownik
Niestety, obecnie aplikację bardzo ciężko zaliczyć do „użytkowych”, jednak jej możliwości są imponujące. Word Lens to pierwszy słownik, który korzysta z rozszerzonej rzeczywistości. Wystarczy 'wycelować’ w tekst, który chcemy przetłumaczyć i… gotowe. Jak na razie dostępne są tylko 2 słowniki: angielsko-hiszpański i hiszpańsko angielski, jednak i tak polecam pobrać aplikację, żeby sprawdzić jej możliwości.

Sleep Cycle Alarm Clock 

cena: 0,79€
Aplikacja, jeśli wierzyć jej twórcom, za pomocą czujników ruchu, analizuje nasz cykl snu i wybiera najdogodniejszy moment, żeby nas obudzić. Dokładna analiza ma na celu zapewnić nam obudzenie się w najdogodniejszym momencie i zapewnić „świeże” samopoczucie przez resztę dnia. Biorąc pod uwagę, że Sleep Cycle Alarm Clock to najpopularniejsza płatna aplikacja w takich krajach jak Japonia, Niemcy czy Rosja, postanowiliśmy umieścić ją na naszej liście.

Springpad 

cena: bezpłatny
Aplikacja to wyrafinowana alternatywa dla sporządzania notatek odręcznie. Oprócz zwykłego tekstu, oferuje dodawanie: przypomnień, obrazków, kodów kreskowych, etc. Jest bardzo intuicyjna w obsłudze, a dzięki synchronizacji pozwala użytkownikom na dostęp do swoich zapisków nie tylko z waszego iPhone’a. Jeśli nie spodobał się Wam Evernote, to Springpad jest bardzo sensowną alternatywą.

Instapaper 

cena: bezpłatny / 3,99€

Świetna aplikacja pozwalające na bardzo wygodne czytanie interesujących Was tekstów, wyszperanych w sieci. Po zarejestrowaniu się na oficjalnej
 stronieotrzymacie konto, na które można przesyłać ciekawe teksty „do przeczytania później”. Instapaper na waszym urządzeniu przenośnym pobierze je automatycznie i sformatuje w bardzo wygodny i przejrzysty sposób. Darmowa wersja jest w pełni funkcjonalna, wyświetla jednak reklamy i pozwala na przechowywanie 10 ostatnich dodanych przez Was tekstów.