Zwiększ funkcjonalność swojego telefonu, czyli najlepsze aplikacje na Bada OS.

Najlepsze aplikacje na bada OS #1

Programy i gry na bada OS

Samsung Wave GT-S8500 to telefon, który nie jest wyposażony ani w system iOS, ani też w Google Android. Działa on pod kontrolą systemu Bada OS stworzonego przez firmę Samsung. W teorii zastosowanie nowego systemu operacyjnego nie powinno spowodować, że telefon stanie się bardzo popularny. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna i już przez pierwsze cztery miesiące sprzedaży Wave w całej Europie sprzedał się w liczbie… 1 mln sztuk! To chyba wystarczający powód, aby zacząć robić zestawienia najlepszych aplikacji dla Bada OS.

Od dzisiaj w każdy piątek spodziewajcie się opisu najlepszych programów dla Wave’a. Nasz cykl zaczynamy od tych najbardziej koniecznych, które uzupełniają i tak bogatą funkcjonalność tego telefonu. Zapraszamy do czytania. Jeżeli znacie jakieś ciekawe programy na Wave’a, komentarze są do waszej dyspozycji.

Magic Torch (latarka)

pobierz: http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=000000038053 Latarka, która do świecenia wykorzystuje nie tylko wyświetlacz Super AMOLED, ale przede wszystkim wbudowaną diodę LED. Jest to o tyle nietypowe, że większość latarek jest płatna. Magic Torch można pobrać za darmo i świecić do woli. Uwaga, aplikacja działa niestabilnie na Bada OS 1.0. Zalecamy zaktualizować go do wersji 1.2, a poradnik krok po kroku znajdziecie w tym miejscu.

Magic Torch, czyli latarka, która potrafi świecić diodą LED.
Magic Torch, czyli latarka, która potrafi świecić diodą LED.

WIFITracker (monitor sieci Wi-Fi)

pobierz: http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000238267&listYN=Y Ta aplikacja jest tak użyteczna, że zaczniesz rezygnować z seksu, aby zamiast tego móc jej używać. Dzięki niej spenetrujesz dokładnie wszystkie lokalne sieci bezprzewodowe i w mig znajdziesz wszystkie z łatwym dostępem. Program został napisany przez Polaków i jest obecnie najpopularniejszym darmowym programem w Samsung Apps. CHIP przesyła serdeczne pozdrowienia do autorów i wnosi o dodanie opcji odnajdywania najlepszego kanału dla naszego rutera. Klawa funkcja, której brak.

WIFITracker. Odnajdź wszystkie sieci bezprzewodowe. Polska, solidna produkcja.
WIFITracker. Odnajdź wszystkie sieci bezprzewodowe. Polska, solidna produkcja.

NapiPlayer (odtwarzanie filmów z napisami)

pobierz: http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000060337 Kolejna polska produkcja. Aplikacja odtwarza filmy w formatach DivX, XviD, h264 itp. Ponadto, co bardzo istotne, obsługuje polskie napisy! Obsługiwane formaty napisów to TMPLayer, MicroDVD oraz SubRip. Jako użytkownik Androida muszę przyznać, że takiej aplikacji brakuje na system operacyjny od Google.

NapiPlayer ma wygodny interfejs i radzi sobie z polskimi znakami.
NapiPlayer ma wygodny interfejs i radzi sobie z polskimi znakami.

NaviExpert (nawigacja)

pobierz: http://getne.pl/ Przyznam szczerze, że do projektanta interfejsu tej nawigacji miałbym kilka krytycznych uwag. Nie zmienia to faktu, iż NaviExpert działa z Bada OS i jest to jedna z najlepszych nawigacji jakie kiedykolwiek powstały. Swoje zalety program udowadnia zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy to potrafi nas poprowadzić do celu lokalnymi drogami, omijając najbardziej zatłoczone drogi.

Aby zainstalować program wystarczy przez przeglądarkę telefonu wejść na stronę getnet.pl.

NaviExpert to świetna nawigacja, która potrafi omijać korki (osobiście sprawdzałem).
NaviExpert to świetna nawigacja, która potrafi omijać korki (osobiście sprawdzałem).

Asphalt 5 (wyścigi samochodowe)

pobierz: http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000080575 OK, nie jest to aplikacja użytkowa. Jest to jedna z najpopularniejszych wyścigówek na system na telefony komórkowe. Wersja dla posiadaczy Bada OS jest darmowa. Mamy w niej do dyspozycji ponad 30 szybkich samochodów takich marek jak Ferrari, Lamborghini, Audi, czy też motocykle Ducati. Jakieś pytania? Pobierać i grać!

Asphalt 5, czyli jedne z lepszych wyścigów na telefony komórkowe.
Asphalt 5, czyli jedne z lepszych wyścigów na telefony komórkowe.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News