Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Symbiana

Wszystko, co najlepsze z Ovi sklepu.

Nie tylko Androidem i iOS-em mobilny rynek żyje. Wciąż największym producentem telefonów komórkowych jest Nokia, a z niedawno przejętego przez fińskiego producenta systemu operacyjnego Symbian korzystają miliony osób. Właśnie dlatego postanowiliśmy rozszerzyć cykl artykułów „Ściśle fajne” o najlepsze aplikacje dla systemu Symbian.

Przedstawiane aplikacje testowane były na smartfonie Nokia N8, a więc najnowszym systemie Symbian^3, jednak wszystkie kompatybilne są także z platformą S60. Wszystkie również zostały zoptymalizowane pod ekrany dotykowe. Czujcie się upoważnieni do podpowiadania nam najlepszych aplikacji w komentarzach poniżej!

Zaczynamy!

Nokia Battery Monitor 1.2
Nokia Battery Monitor 1.2

Nokia Battery Monitor

Cena: Bezpłatny

Świetne narzędzie do monitorowania stanu naszej baterii. Oprócz szacowanego czasu, jaki nam pozostał do aktywnego użytku, rozmów czy słuchania muzyki, możemy też przejrzeć statystyki zużywania baterii. W łatwy sposób dowiesz się, które czynności pochłaniają największą ilość energii.

Dodatkowo w systemie Symbian^3, aplikację można przypiąć do pulpitu jako widżet.

Shazam
Shazam

Shazam

Cena: Bezpłatny (wersja trial/ograniczona)

Absolutnie genialna aplikacja muzyczna, ze słuchu odgadująca utwory muzyczne. Wystarczy pobrać, włączyć i przystawić do głośnika, a Shazam powie Ci, czego aktualnie słuchasz.

Uwaga: Aplikacja jest bezpłatna. Przez 30 dni możemy korzystać w pełni z aplikacji, a następnie albo zapłacimy za wersje Premium, albo korzystamy za darmo z limitem 5 utworów na miesiąc. Korzystanie z aplikacji wymaga połączenia z Internetem!

AccuWeather
AccuWeather

AccuWeather

Cena: Bezpłatny

To aplikacja, dzięki której zawsze będziesz wiedzieć, jaka pogoda jest na zewnątrz. AccuWeather pozwala na przejrzenie prognozy pogody dla każdego miejsca na Ziemi na najbliższy tydzień. Sprawdzimy aktualną lub prognozowaną temperaturę, temperaturę odczuwalną czy warunki pogodowe, a to wszystko także na wykresach i mapach.

Dodatkowo w systemie Symbian^3, aplikację można przypiąć do pulpitu jako widżet.

Pocketlock
Pocketlock

PocketLock

Cena: Bezpłatny

Ta prosta i leciutka aplikacja uchroni cię przed ciągłym blokowaniem ekranu dotykowego. PocketLock automatycznie zablokuje ekran, gdy czujnik zbliżeniowy wyczuje w pobliżu „ścianę”. Efekt jest taki, że nie trzeba ręcznie blokować ekranu, przed włożeniem telefonu do kieszeni. Po wyjęciu natomiast, ekran automatycznie się uaktywnia.

Translate
Translate

Translate

Cena: Bezpłatny

Niezwykle prosty w obsłudze tłumacz, obsługujący 45 różnych języków. Tłumaczyć można nie tylko pojedyncze słowa, ale także pełne wyrażenia. Aplikacja bardzo szybko radzi sobie z pełnymi zdaniami, dzięki oparciu silnika na technologii tłumaczenia Google.

UWAGA: Aplikacja wymaga połączenia z Internetem.