Hollywoodzki reżyser wypromuje filmem grę Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

15 maja na antenie telewizji FOX zostanie wyemitowany półgodzinny film, który będzie promował western Red Dead Redemption. Za tę produkcję będzie odpowiedzialny John Hillcoat, który jest twórcą takich filmów, jak Propozycja czy The Road. Film będzie się składał w całości z elementów graficznych z gry.

Red Dead Redemption

, bezpośredni sukcesor hitu z 2004 roku, pt. Red Dead Revolver, będzie dostępna na platformę Xbox 360 firmy Microsoft oraz system PlayStation 3 już 21 maja 2010.

– To nasza wizja amerykańskiego Zachodu: pięknego, krwawego i nafaszerowanego akcją. Ta gra jest naprawdę epicka, a do jej produkcji użyliśmy tych samych wartości i poszanowania dla szczegółów, jakie są podstawą wszystkich naszych projektów – powiedział Sam Houser, założyciel Rockstar Games. – – Red Dead Redemption to dla nas kolejny kamień milowy w produkcji gier z otwartym światem – dodał.

Red Dead Redemption rekonstruuje amerykański Zachód w początkach XX wieku: burzliwego okresu nagłego rozwoju i dynamicznych zmian. Graczom przyjdzie się wcielić w tych warunkach w częściowo nawróconego banitę, Johna Marstona. Szantażowany przez rząd, zmuszony chronić swoją rodzinę, przemierza rozległe stany dzikiego zachodu w poszukiwaniu członków byłego gangu. W niebezpiecznym świecie pełnym kryminalistów, skorumpowanych urzędników oraz osadników walczących o przetrwanie, Marston podróżować będzie od zakurzonych, pozbawionych prawa rubieży cywilizacji, po zaludnione miasta Północy i z powrotem do Meksyku, na krawędzi wojny domowej.

Tworzone przez Rockstar San Diego we współpracy z Rockstar North, Red Dead Redemption budowane jest na autorskim silniku Rockstar Advanced Game Engine (RAGE) z użyciem fizyki Natural Motion’s Euphoria, zastosowanych w Grand Theft Auto IV oraz Midnight Club: Los Angeles.