Lubię poniedziałki: 10 retrogadżetów do nowoczesnego sprzętu

Zwykłą maszynę można podłączyć do komputera i używać jako klawiatury. Potrzebny będzie do tego tylko zestaw “konwercyjny” USB Typewriter. W wersji supernowoczesnej zwykła kartkę może zastąpić iPad.
Zamień swoja klawiaturę na maszynę do pisania. USB Typewriter przywoła Twoje wspomnienia z dawnych czasów.
Zamień swoja klawiaturę na maszynę do pisania. USB Typewriter przywoła Twoje wspomnienia z dawnych czasów.

1. Maszyna do pisania wiecznie młoda

2. MP3 w kasecie

Odtwarzacz MP3 zamknięty w obudowie kasety przenosi nas w lata 80. Urządzenie MP3 Cassette Player obsługuje karty SD i ma wbudowany port USB, a po włożeniu do magnetofonu kasetowego zachowuje się jak analogowa kaseta.

3. Cyfrowy Rolleiflex

Ciekawy gadżet nawiązujący do przedwojennych aparatów fotograficznych oferuje firma Minox. Cyfrówka Rolleiflex MiniDigi AF 5.0 jest repliką klasycznego Rolleifleksa2.8F z lat 30. Dwuobiektywowy aparat wyposażony jest w 5-megapikselowy sensor, autofokus i ekran TFT o przekątnej 1,1 cala.

Słuchawka w stylu retro? To możliwe za sprawą firmy Hugler.

Słuchawka w stylu retro? To możliwe za sprawą firmy Hugler.

4. Słuchawka w stylu retro

Gdy sięgniemy po słuchawkę P*Phone firmy Hugler poczujemy się jak porucznik Borewicz z serialu “07 zgłoś się”. Zgrabną ebonitową słuchawkę, dzięki specjalnym adapterom, można połączyć z dowolnym telefonem. Dzięki tej słuchawce już nigdy nie zostaniemy posądzeni o to, że mówimy sami do siebie.

5. NES jako odtwarzacz DVD

Nowoczesne konsole do gier spełniają teraz rolę centrum multimedialnego. Przy nich Nintendo NES wygląda bardzo archaicznie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poświęcić nieco czasu i zamienić zabytek we w pełni funkcjonalny odtwarzacz DVD.

6. Gramofon dla iPoda

Chcesz poprawić dźwięk odtwarzacza MP3, ale nie masz dostępu do źródła zasilania? Phonophone II działa zupełnie bez prądu. Ten pasywny układ wzmacniający przypomina tubę stosowaną w gramofonach. Tyle że tym razem zamiast drżenia igły urządzenie wzmacnia sygnał pochodzący ze słuchawek odtwarzacza MP3. Robi to dość skutecznie: głośność urządzenia jest na poziomie 55 decybeli.

7. Dyskietka USB

Dyskietki z pewnością odeszły już do lamusa. Ale każdy, kto czuje sentyment do tego medium, może samodzielnie wykonać dyskietkę w wersji USB. Wystarczy, że zaopatrzymy się w klej szybkoschnący, pendrive’a o odpowiadającej nam pojemności i oczywiście dyskietkę.

Wzmacniacze lampowe doceniają nawet audiofile. Na zdjęciu pokazany jest zestaw Stereo V3 firmy Manta.

Wzmacniacze lampowe doceniają nawet audiofile. Na zdjęciu pokazany jest zestaw Stereo V3 firmy Manta.

8. Wzmacniacz lampowy do odtwarzacza

Wzmacniacz lampowy może zdecydowanie poprawić walory dźwiękowe oferowane przez odtwarzacze skompresowanych plików audio. Zresztą lampiaki do emetrójek to właściwie nowa kategoria sprzętu audio, którą interesują się nawet audiofile.

Retrosłuchawka to dla Ciebie za mało? Zamień swojego iPhona w stary telefon za pomocą iRetrofone.

Retrosłuchawka to dla Ciebie za mało? Zamień swojego iPhona w stary telefon za pomocą iRetrofone.

9. Nowoczesny telefon w starym stylu

Dla właścicieli telefonów iPhone: jeśli ebonitowa słuchawka to za mało, polecamy kompletny telefon iRetrofone. Zamiast tarczy znajdziemy w nim miejsce na komórkę Apple’a, które jest też wygodną stacją dokującą.

10. Joystick z grami

W latach 80. Commodore 64 wymagał od graczy cierpliwości. Wczytywanie gier trwało kilkanaście minut, a proces ten często trzeba było powtarzać. Współczesna wersja 8-bitowca mieści się w obudowie od joysticka, który wystarczy podłączyć do telewizora, by zagrać w jedną z 30 gier. Fani potrafią przerobić to cacko na prawdziwy komputer z klawiaturą i stacją dysków.