Need for Speed powróci w marcu

Wciąż w uszach dzwoni po ryku kilkusetkonnych silników. Wciąż w powietrzu czuć swąd palonej gumy. Nie opadł jeszcze kurz po premierze Hot Pursuit, a Electronic Arts zapowiada kolejną odsłonę Need for Speeda.

W naszej recenzji Need for Speed: Hot Pursuit nie szczędziliśmy grze pochwał. Autor wręcz pokusił się o nazwanie jej jedną z najlepszych samochodówek wszechczasów. Jednak nie oszukujmy się: gra oferowała niesamowitą grywalność, ale z jazdą samochodem miała niewiele wspólnego. Jednak następny Need for Speed ma być skierowany do miłośników motoryzacji i realizmu. Electronic Arts postanowiło bowiem rozbić linię Need for Speedów na dwa produkty: klasyczną, zręcznościową serię i produkty z serii Shift, które będą podchodzić do tematu nieco poważniej.

Zapowiedziane Shift 2 Unleashed będzie miało, podobnie jak poprzednik, wyjątkowo realistyczny tryb kokpitu. Gra powstaje też pod okiem profesjonalnych zawodników, co ma jeszcze bardziej zwiększyć realizm. W porównaniu do poprzedniego Shifta poprawiona będzie również oprawa graficzna, dojdą też nowe ligi wyścigowe – oczywiście licencjonowane, mające swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Twórcy serii Shift, studio Slightly Mad Studios, zastrzega jednak, że seria Shift nie będzie dążyła do ultra realizmu, a będzie starała się zachować pewien kompromis pomiędzy wiernością wobec praw fizyki a grywalnością.

Gra pojawi się 10 marca w wersjach dla Xboksa 360, PlayStation 3 i Windows.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.