Samsung przedstawia nowe urządzenia z łącznością 4G – Galaxy Taba i nowego smartfona

Chociaż technologia LTE (Long Term Evolution), czyli innymi słowy sieć 4G, dopiero raczkuje na rynku, to coraz więcej firm planuje wykorzystać tę technologię w swoich urządzeniach. Amerykański operator Verizon wydaje się być największym propagatorem łączności 4G i właśnie dla tej sieci Samsung zapowiada wprowadzenie trzech nowych urządzeń – tabletu, smartfona oraz mobilnego hotspotu.
Galaxy Tab z łącznością 4G
Galaxy Tab z łącznością 4G

Nowy smartfon z łącznością 4G, który notabene nie doczekał się jeszcze swojej nazwy, będzie oparty na systemie Android 2.2 Froyo. W jego wyposażeniu znajdziemy natomiast 4,3-calowy ekran dotykowy Super AMOLED Plus (nowa generacja?), procesor z taktowaniem 1 GHz, 8-megapikselowy aparat cyfrowy z tyłu oraz 1,3-megapikselową kamerę z przodu obudowy.

Co ciekawe, podobne parametry oferuje smartfon Samsung Infuse, który także jest wyposażony w moduł łączności 4G, ale przeznaczony będzie dla innego amerykańskiego operatora – AT&T. Ten model ma jednak opierać się na systemie Android 2.3 Gingerbread.

Nowy tablet natomiast, to świeża wersja Galaxy Taba, która będzie wyposażona w moduł łączności 4G. Urządzenie posiada system Android 2.2, procesor Hummingbird z zegarem 1,2 GHz, 5-megapikselowy aparat cyfrowy, 1,3-megapikselową kamerę oraz wszystko to, co znajdziemy w wyposażeniu “zwykłego” Galaxy Taba.

Mobilny hotspot Samsunga ma natomiast umożliwić połączenie nawet do pięciu urządzeń, które po podłączeniu będą mogły łączyć się z siecią LTE.