Projekt jest nadzorowany przez firmę Bang & Olufsen

Słuchaj na cały regulator – sąsiedzi i tak nie usłyszą

Nowy projekt ultradźwiękowych głośników o nazwie Klang Ultrasonic Speaker, pozwoli na przesyłanie dźwięku w taki sposób, aby słyszalny był wyłącznie w konkretnym miejscu.

Wiemy, że w słuchaniu muzyki na cały regulator, najprzyjemniejsze jest wkurzanie sąsiadów, jednak dla tych nieco bardziej altruistycznych użytkowników, firma Klang przygotowuje nowy projekt ultradźwiękowych głośników, które prześlą niesłyszalny dla otoczenia dźwięk w konkretne miejsce, korzystając z częstotliwością 30000hz. Chociaż to częstotliwość fal dźwiękowych poza granicą słyszalności przez ludzkie ucho, to udało się wyprodukować słyszalną falę dźwięku, zamkniętą w dwóch niesłyszalnych.

Dźwięk wydobędzie się tylko wtedy, kiedy natrafi na przeszkodę. W rezultacie, lewe ucho może usłyszeć dźwięk pochodzący tylko z lewego głośnika, a prawe – tylko z prawego głośnika. To powoduje, że niestety użytkownik będzie musiał znajdować się na wprost głośników i to w niedużej odległości. Każda przeszkoda pomiędzy użytkownikiem, a głośnikami „zgubi” dźwięk. Czy zatem takie głośniki są lepsze niż bezprzewodowe słuchawki?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.